fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spotkanie autorskie, Transmisja online

ZIMNO! O ekstremalnie niskich temperaturach z Leszkiem Cichym i Mikołajem Golachowskim

ZIMNO! O ekstremalnie niskich temperaturach z Leszkiem Cichym i Mikołajem Golachowskim ZIMNO! Rozmawiamy o marznięciu z badaczami i podróżnikami. Jeśli tęsknicie za prawdziwą zimą, to spotkanie jest dla Was. Wkładajcie rękawice, czapki, otulcie się kocem i oglądajcie. W cyklu rozmów ŚWIEŻE OKO zapraszamy na ekstremalnie zimny wieczór w towarzystwie mężczyzn odwiedzających lodowate zakątki globu. Gośćmi wieczoru będą: himalaista Leszek Cichy biolog i podróżnik Mikołaj Golachowski Pytania zada podróżnik i autor Max Cegielski. Transmisja na żywo z Big Book Cafe na kanale Facebook 28 stycznia o 20.00. Książki wszystkich panów warto zamówić u nas z autografem: https://ksiegarnia.bigbookcafe.pl/ O SPOTKANIU Co jest najtrudniejsze w zdobywaniu ośmiotysięczników zimą i jak wygląda życie na biegunie północnym? Po co światu lód? Po co człowiek dobrowolnie udaje się w najbardziej lodowate rejony świata? Porozmawiamy o tym, jak to jest zaznawać ekstremalnie niskich temperatur, co to znaczy dla organizmu i psychiki, ale zapytamy także o znaczeniu ekstremalnego zimna dla natury i innych żywych organizmów, a także dla naszej globalnej przyszłości. O AUTORACH MIKOŁAJ GOLACHOWSKI Jest biologiem, ekologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych oraz tłumaczem. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32. Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od paru lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na biegun północny. Jest autorem popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży Pupy, ogonki i kuperki (z ilustracjami Mroux) oraz Gęby, dzioby i nochale. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie, gdzie zajmuje się dwoma czarnymi kotami, żółwiem i córką. Opublikował m.in. \"Czochrałem antarktycznego słonia\", regularnie pisze do kwartalnika \"Przekrój\". LESZEK CICHY Geodeta, finansista, himalaista. Uczestniczył w pionierskich polskich wyprawach w Himalaje i Karakorum, m.in. na Shisparé, Gaszerbrumy, Makalu, K2 i Lhotse. Pierwszy Polak z Koroną Ziemi. Opublikował m.in. \"Gdyby to nie był Everest...\" - bestseller nr 1 w Big Book Cafe w roku 2020. O CYKLU ŚWIEŻE OKO W cyklu ŚWIEŻE OKO przyglądamy się ważnym trendom i premierom na rynku książki, do tego spotkania zainspirowało nas wydanie książki \"Minus 100 stopni. Pierwsze zimowe wejście na Mount McKinley\". Ten tytuł i książki obu gości oraz prowadzącego z autografami możecie zamówić w naszej księgarni internetowej: https://ksiegarnia.bigbookcafe.pl/ Informacje nie pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/195593692132034/

28.01.2021
20:00 - 21:30

ZIMNO! O ekstremalnie niskich temperaturach z Leszkiem Cichym i Mikołajem Golachowskim

ZIMNO!
Rozmawiamy o marznięciu z badaczami i podróżnikami.
Jeśli tęsknicie za prawdziwą zimą, to spotkanie jest dla Was. Wkładajcie rękawice, czapki, otulcie się kocem i oglądajcie.
W cyklu rozmów ŚWIEŻE OKO zapraszamy na ekstremalnie zimny wieczór w towarzystwie mężczyzn odwiedzających lodowate zakątki globu.
Gośćmi wieczoru będą:
himalaista Leszek Cichy
biolog i podróżnik Mikołaj Golachowski
Pytania zada podróżnik i autor Max Cegielski.
Transmisja na żywo z Big Book Cafe na kanale Facebook
28 stycznia o 20.00.
Książki wszystkich panów warto zamówić u nas z autografem:
https://ksiegarnia.bigbookcafe.pl/
O SPOTKANIU
Co jest najtrudniejsze w zdobywaniu ośmiotysięczników zimą i jak wygląda życie na biegunie północnym? Po co światu lód? Po co człowiek dobrowolnie udaje się w najbardziej lodowate rejony świata?
Porozmawiamy o tym, jak to jest zaznawać ekstremalnie niskich temperatur, co to znaczy dla organizmu i psychiki, ale zapytamy także o znaczeniu ekstremalnego zimna dla natury i innych żywych organizmów, a także dla naszej globalnej przyszłości.
O AUTORACH
MIKOŁAJ GOLACHOWSKI
Jest biologiem, ekologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych oraz tłumaczem. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32. Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od paru lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na biegun północny. Jest autorem popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży Pupy, ogonki i kuperki (z ilustracjami Mroux) oraz Gęby, dzioby i nochale. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie, gdzie zajmuje się dwoma czarnymi kotami, żółwiem i córką. Opublikował m.in. “Czochrałem antarktycznego słonia”, regularnie pisze do kwartalnika “Przekrój”.
LESZEK CICHY
Geodeta, finansista, himalaista. Uczestniczył w pionierskich polskich wyprawach w Himalaje i Karakorum, m.in. na Shisparé, Gaszerbrumy, Makalu, K2 i Lhotse. Pierwszy Polak z Koroną Ziemi. Opublikował m.in. “Gdyby to nie był Everest…” – bestseller nr 1 w Big Book Cafe w roku 2020.
O CYKLU ŚWIEŻE OKO
W cyklu ŚWIEŻE OKO przyglądamy się ważnym trendom i premierom na rynku książki, do tego spotkania zainspirowało nas wydanie książki “Minus 100 stopni. Pierwsze zimowe wejście na Mount McKinley”.
Ten tytuł i książki obu gości oraz prowadzącego z autografami możecie zamówić w naszej księgarni internetowej:
https://ksiegarnia.bigbookcafe.pl/

Informacje nie pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/195593692132034/

Udostępnij:

FacebookTwitter


ZIMNO! O ekstremalnie niskich temperaturach z Leszkiem Cichym i Mikołajem Golachowskim

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.