mazowieckie

Wystawa

Wystawa “Alebrijes: Meksyk tworzony w Polsce ” i ołtarz na Dzień Zmarłych w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Wystawa “Alebrijes: Meksyk tworzony w Polsce ” i ołtarz na Dzień Zmarłych w Państwowym Muzeum Etnograficznym Ambasada Meksyku w Polsce i Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zorganizowały wystawę pod tytułem: „Alebrijes: Meksyk tworzony w Polsce ”, oraz tradycyjny ołtarz na Dzień Zmarłych. Wystawa składa się z 6 dużych figur alebrijes, które reprezentują fantastyczne zwierzęta. Wykonane z papieru, kleju i drutu, w technice znanej jako cartonería, która tradycyjnie jest używana do tworzenia piñatas. Rzeźby te zostały wykonane przez meksykańskich artystów zaproszonych przez Ambasadę Meksyku w Polsce, z pomocą polskich studentów. Dodatkowo zaprezentujemy 70 miniaturowych rzeźb z drewna ze stanu Oaxaca. W tym roku ołtarz na Dzień Zmarłych jest dedykowany Ewie Demarczyk, wspaniałej reprezentantce polskiej piosenki, która odwiedziła Meksyk podczas jednej z jej światowych tras koncertowych. Wystawę można oglądać w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ulicy Kredytowej 1, od 27.10.2020 do 14.02.2021. https://ethnomuseum.pl/wystawy/alebrijes-meksyk-tworzony-w-polsce/

27.10 - 14.02.2021
10:00 - 17:00

Wystawa “Alebrijes: Meksyk tworzony w Polsce ” i ołtarz na Dzień Zmarłych w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Ambasada Meksyku w Polsce i Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zorganizowały wystawę pod tytułem: „Alebrijes: Meksyk tworzony w Polsce ”, oraz tradycyjny ołtarz na Dzień Zmarłych.

Wystawa składa się z 6 dużych figur alebrijes, które reprezentują fantastyczne zwierzęta. Wykonane z papieru, kleju i drutu, w technice znanej jako cartonería, która tradycyjnie jest używana do tworzenia piñatas. Rzeźby te zostały wykonane przez meksykańskich artystów zaproszonych przez Ambasadę Meksyku w Polsce, z pomocą polskich studentów.

Dodatkowo zaprezentujemy 70 miniaturowych rzeźb z drewna ze stanu Oaxaca.

W tym roku ołtarz na Dzień Zmarłych jest dedykowany Ewie Demarczyk, wspaniałej reprezentantce polskiej piosenki, która odwiedziła Meksyk podczas jednej z jej światowych tras koncertowych.

Wystawę można oglądać w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ulicy Kredytowej 1, od 27.10.2020 do 14.02.2021.

https://ethnomuseum.pl/wystawy/alebrijes-meksyk-tworzony-w-polsce/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Wystawa “Alebrijes: Meksyk tworzony w Polsce ” i ołtarz na Dzień Zmarłych w Państwowym Muzeum Etnograficznym

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.