fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Transmisja online, Edukacja kulturalna

Wykład: dr Magdalena Łanuszka, Anioły i demony w krakowskich dziełach sztuki

Wykład: dr Magdalena Łanuszka, Anioły i demony w krakowskich dziełach sztuki Przy okazji tematu powietrza warto spojrzeć w niebo i zastanowić się, jak ludzie w dawnych wiekach wyobrażali sobie byty niematerialne. Kto zaludniał przestrzeń powietrzną i eter? Czy w powietrzu unosiły się tylko dobre anioły? Czy może ścierały się tam również z demonami? W głównej części wykładu dowiemy się natomiast, jak przedstawiano byty niematerialne w sztuce europejskiej i gdzie można w Krakowie spotkać dzieła sztuki związane z tą tematyką. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/878900429593822/

19.01.2021
17:30 -

Wykład: dr Magdalena Łanuszka, Anioły i demony w krakowskich dziełach sztuki

Przy okazji tematu powietrza warto spojrzeć w niebo i zastanowić się, jak ludzie w dawnych wiekach wyobrażali sobie byty niematerialne. Kto zaludniał przestrzeń powietrzną i eter? Czy w powietrzu unosiły się tylko dobre anioły? Czy może ścierały się tam również z demonami? W głównej części wykładu dowiemy się natomiast, jak przedstawiano byty niematerialne w sztuce europejskiej i gdzie można w Krakowie spotkać dzieła sztuki związane z tą tematyką.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/878900429593822/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Wykład: dr Magdalena Łanuszka, Anioły i demony w krakowskich dziełach sztuki

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.