Transmisja online, Wykład, Edukacja kulturalna

Wokół stołu | wykłady online

Wokół stołu | wykłady online W styczniu zapraszamy na wykłady online \"Wokół stołu\". Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jedzenie to zjawisko tyleż biologiczne, co kulturowe. Przyjemność jedzenia nie ogranicza się tylko do zmysłu smaku. Delektowanie się posiłkiem angażuje także wzrok, zapach, dotyk, a wreszcie – chociaż znacznie słabiej i pośrednio – radość z jedzenia wzmacniana jest przez słuch. Posiłek był i jest najczęściej spożywany wspólnie, a to właśnie najbardziej decyduje o jego kulturowym charakterze. Dla badaczy kultury wspólne jedzenie to cały system kodów. Tu niemal wszystko ma znaczenie: pora jedzenia, kolejność dań, to, co jest jedzone, rozmieszczenie biesiadników przy stole, okazja, dla której się zebrali. Wystawna biesiada to okazja, aby gospodarz mógł pokazać swoją pozycję społeczną, zapraszając wspaniałych i możnych gości, podając wykwintne i obfite pokarmy na drogiej zastawie oraz dostarczając jedzącym wielu rozrywek. ➡️ Kiedy i gdzie? W środy, na platformie zoom. ➡️ Co dokładnie? 06.01. – Kontekst religijny i kulturowy 13.01. – Miejsca i obyczaje związane z jedzeniem 20.01. – Jedzenie i trunki 27.01. – Zastawa stołowa ➡️ Ile to kosztuje? Każdy wykład jest oddzielną całością i kosztuje 27zł. Koszt karnetu wynosi 81 zł. ➡️ Bilety i karnety: http://www.arttransfer.pl/zgloszenia/ ➡️ Szczegóły: http://www.arttransfer.pl/wokol-stolu/ ➡️ Prowadzący: Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką. Ewa Szachowska – arteterapeutka, koordynatorka i autorka projektów edukacyjnych oraz wieloletnia współpracowniczka Fundacji Art Transfer (od 2013 roku). Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą przy projekcie Dojrzali Wspaniali. Prowadzi warsztaty, oprowadzania, wykłady i różnorodne działania edukacyjne wykorzystujące medium sztuki, dedykowane głównie dorosłym, szczególnie seniorom, także osobom z niepełnosprawnością i dzieciom. Pasjonatka historii sztuki – z wykształcenia i z zamiłowania. Zajmuje się edukacją przez sztukę i arteterapią zarówno od strony koncepcyjnej, jak i warsztatowej. Prowadzi także warsztaty i pracuje jako przewodnik w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/865326500894606/

Wokół stołu | wykłady online

W styczniu zapraszamy na wykłady online “Wokół stołu”.
Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jedzenie to zjawisko tyleż biologiczne, co kulturowe. Przyjemność jedzenia nie ogranicza się tylko do zmysłu smaku. Delektowanie się posiłkiem angażuje także wzrok, zapach, dotyk, a wreszcie – chociaż znacznie słabiej i pośrednio – radość z jedzenia wzmacniana jest przez słuch. Posiłek był i jest najczęściej spożywany wspólnie, a to właśnie najbardziej decyduje o jego kulturowym charakterze. Dla badaczy kultury wspólne jedzenie to cały system kodów. Tu niemal wszystko ma znaczenie: pora jedzenia, kolejność dań, to, co jest jedzone, rozmieszczenie biesiadników przy stole, okazja, dla której się zebrali. Wystawna biesiada to okazja, aby gospodarz mógł pokazać swoją pozycję społeczną, zapraszając wspaniałych i możnych gości, podając wykwintne i obfite pokarmy na drogiej zastawie oraz dostarczając jedzącym wielu rozrywek.
➡️ Kiedy i gdzie? W środy, na platformie zoom.
➡️ Co dokładnie?
06.01. – Kontekst religijny i kulturowy
13.01. – Miejsca i obyczaje związane z jedzeniem
20.01. – Jedzenie i trunki
27.01. – Zastawa stołowa
➡️ Ile to kosztuje? Każdy wykład jest oddzielną całością i kosztuje 27zł. Koszt karnetu wynosi 81 zł.
➡️ Bilety i karnety: http://www.arttransfer.pl/zgloszenia/
➡️ Szczegóły:
http://www.arttransfer.pl/wokol-stolu/
➡️ Prowadzący:
Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką.
Ewa Szachowska – arteterapeutka, koordynatorka i autorka projektów edukacyjnych oraz wieloletnia współpracowniczka Fundacji Art Transfer (od 2013 roku). Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą przy projekcie Dojrzali Wspaniali. Prowadzi warsztaty, oprowadzania, wykłady i różnorodne działania edukacyjne wykorzystujące medium sztuki, dedykowane głównie dorosłym, szczególnie seniorom, także osobom z niepełnosprawnością i dzieciom. Pasjonatka historii sztuki – z wykształcenia i z zamiłowania. Zajmuje się edukacją przez sztukę i arteterapią zarówno od strony koncepcyjnej, jak i warsztatowej. Prowadzi także warsztaty i pracuje jako przewodnik w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/865326500894606/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Wokół stołu | wykłady online

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.