Koncert, Transmisja online

Wojtek Mazolewski Trio | Space of JAZZ (napisy)

Wojtek Mazolewski Trio | Space of JAZZ (napisy) Oczekując na powrót publiczności do przestrzeni Mazowieckiego Instytutu Kultury przypominamy cykl koncertów online, które odbyły się w minionym, 2020 roku. Wśród czołowych polskich muzyków poruszających się w nurcie szeroko rozumianego jazzu usłyszymy: Trio Wojtka Mazolewskiego, Michała Salamona, Basię Drazkov & Bartka Smorągiewicza, Trio Kuba Więcek z Pauliną Przybysz oraz EABS - Electro-Acoustic Beat Session. Jako miłośnicy muzyki stwarzamy po raz kolejny przestrzeń do spotkania z ulubionymi artystami, w której wybrzmi osobista nuta jazzu. Każdy z nas porusza się w sferze myśli, odczuć, emocji budując otaczającą rzeczywistość. Artysta poszukując piękna stwarza swoją wewnętrzną przestrzeń w której odkrywa siebie i tym samym definiuje świat. Muzyka daje nam szansę na uczestnictwo, wgląd w świat muzyków i świat drugiej osoby. Muzyki nie można dotknąć, zobaczyć. Jedyną określającą jednostką jest czas. Muzyka odbywa się w czasie. Po raz kolejny ten czas spędzimy z artystami: Wojtkiem Mazolewskim Joanną Dudą Krzysztofem Kawałko oraz Hubertem Zemlerem *** Drogi Słuchaczu! To wydarzenie będzie retransmitowane na kanale YouTube Mazowieckiego Instytutu Kultury. Ścieżka zostanie udostępniona w tym wydarzeniu. Koncert będzie dostępny od 23 stycznia od godz. 12:00 do 24 stycznia do końca dnia. *** KILKA ZDAŃ O ARTYSTACH: Wojtek Mazolewski - polski gitarzysta basowy i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu. Zanim rozpoczął swoją przygodę z muzyką improwizowaną, grał punk rocka. Występował w formacjach yassowych, takich jak: Inżynier Kaktus i Arythmic Perfection. Zyskał popularność jako lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra, Freeyo, Wojtek Mazolewski Quintet. Wojtek Mazolewski od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym, muzycznym alfabetem. Wśród kilkunastu projektów, tego wybitnego polskiego kontrabasisty na szczególną uwagę zasługuje Wojtek Mazolewski Quintet. Program koncertu wypełnią najnowsze utwory Wojtka Mazolewskiego powstałe w czasie pandemii. To muzyka, która powstała z potrzeby poszukiwania wewnętrznego spokoju, harmonii ze sobą i światem oraz pozytywnej energii w każdej sytuacji. Prezentowany materiał jest obecnie w procesie kształtowania. Mazolewski pracował nad nim przez ostatnie miesiące wraz z zaproszonymi muzykami - Joanną Dudą i Krzysztofem Kawałko. Efekty tej współpracy przedstawią wspólnie podczas środowego koncertu. Z zespołem wystąpi także Hubert Zemler. *** Mazowiecki Instytut Kultury jest beneficjentem Funduszu Wsparcia Kultury, pomocy finansowej polskiego rządu skierowanej do sektora kultury podczas pandemii COVID-19. Dzięki temu wsparciu było możliwe przygotowanie koncertów z cyklu Space of JAZZ. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1834451203387382/

23.01 - 24.01.2021
12:00 -

Wojtek Mazolewski Trio | Space of JAZZ (napisy)

Oczekując na powrót publiczności do przestrzeni Mazowieckiego Instytutu Kultury przypominamy cykl koncertów online, które odbyły się w minionym, 2020 roku.
Wśród czołowych polskich muzyków poruszających się w nurcie szeroko rozumianego jazzu usłyszymy: Trio Wojtka Mazolewskiego, Michała Salamona, Basię Drazkov & Bartka Smorągiewicza, Trio Kuba Więcek z Pauliną Przybysz oraz EABS – Electro-Acoustic Beat Session.
Jako miłośnicy muzyki stwarzamy po raz kolejny przestrzeń do spotkania z ulubionymi artystami, w której wybrzmi osobista nuta jazzu.
Każdy z nas porusza się w sferze myśli, odczuć, emocji budując otaczającą rzeczywistość. Artysta poszukując piękna stwarza swoją wewnętrzną przestrzeń w której odkrywa siebie i tym samym definiuje świat. Muzyka daje nam szansę na uczestnictwo, wgląd w świat muzyków i świat drugiej osoby. Muzyki nie można dotknąć, zobaczyć. Jedyną określającą jednostką jest czas. Muzyka odbywa się w czasie. Po raz kolejny ten czas spędzimy z artystami:
Wojtkiem Mazolewskim
Joanną Dudą
Krzysztofem Kawałko
oraz Hubertem Zemlerem
***
Drogi Słuchaczu! To wydarzenie będzie retransmitowane na kanale YouTube Mazowieckiego Instytutu Kultury. Ścieżka zostanie udostępniona w tym wydarzeniu. Koncert będzie dostępny od 23 stycznia od godz. 12:00 do 24 stycznia do końca dnia.
***
KILKA ZDAŃ O ARTYSTACH:
Wojtek Mazolewski – polski gitarzysta basowy i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu. Zanim rozpoczął swoją przygodę z muzyką improwizowaną, grał punk rocka. Występował w formacjach yassowych, takich jak: Inżynier Kaktus i Arythmic Perfection. Zyskał popularność jako lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra, Freeyo, Wojtek Mazolewski Quintet.
Wojtek Mazolewski od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym, muzycznym alfabetem. Wśród kilkunastu projektów, tego wybitnego polskiego kontrabasisty na szczególną uwagę zasługuje Wojtek Mazolewski Quintet.
Program koncertu wypełnią najnowsze utwory Wojtka Mazolewskiego powstałe w czasie pandemii. To muzyka, która powstała z potrzeby poszukiwania wewnętrznego spokoju, harmonii ze sobą i światem oraz pozytywnej energii w każdej sytuacji. Prezentowany materiał jest obecnie w procesie kształtowania. Mazolewski pracował nad nim przez ostatnie miesiące wraz z zaproszonymi muzykami – Joanną Dudą i Krzysztofem Kawałko. Efekty tej współpracy przedstawią wspólnie podczas środowego koncertu. Z zespołem wystąpi także Hubert Zemler.
***
Mazowiecki Instytut Kultury jest beneficjentem Funduszu Wsparcia Kultury, pomocy finansowej polskiego rządu skierowanej do sektora kultury podczas pandemii COVID-19. Dzięki temu wsparciu było możliwe przygotowanie koncertów z cyklu Space of JAZZ.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1834451203387382/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Wojtek Mazolewski Trio | Space of JAZZ (napisy)

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.