fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Wystawa, Transmisja online

Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie

Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie Wykład (on- line) „Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie”- sens i geneza powstania oraz wyzwania na dziś. Kiedy: 14.01, g. 18:00 Prowadzenie: Tomasz Stachów Gdzie: Facebook @UlicaPomorska W ramach cyklu wydarzeń „40 lat Ulicy Pomorskiej”, uświetniającego rocznicę naszego powstania zapraszamy do udziału w prezentacji: „Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie”- sens i geneza powstania oraz wyzwania na dziś. Jednym z ważniejszych elementów ekspozycji przy ul. Pomorskiej jest nowatorski projekt wirtualnego archiwum. Zbierane długimi latami przez pracowników muzeum informacje o ofiarach niemieckiego i stalinowskiego terroru zostały udostępnione szerokiej publiczności w formie elektronicznej bazy danych dostępnej w Internecie. Dzięki zgromadzonym dokumentom i fotografiom zwiedzający może bliżej zapoznać się z życiorysem wybranej osoby. Archiwum składa się obecnie z kilku tysięcy pozycji i jest stale rozbudowywane. Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć jaka była geneza jego powstania, jak było prowadzone zanim zostało udostępnione w sieci, jaki odzew wywołuje w społeczeństwie oraz jak wygląda jego „papierowa” wersja. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1732759010230648/

14.01.2021
18:00 - 19:30

Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie

Wykład (on- line) „Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie”- sens i geneza powstania oraz wyzwania na dziś.
Kiedy: 14.01, g. 18:00
Prowadzenie: Tomasz Stachów
Gdzie: Facebook @UlicaPomorska

W ramach cyklu wydarzeń „40 lat Ulicy Pomorskiej”, uświetniającego rocznicę naszego powstania zapraszamy do udziału w prezentacji: „Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie”- sens i geneza powstania oraz wyzwania na dziś.
Jednym z ważniejszych elementów ekspozycji przy ul. Pomorskiej jest nowatorski projekt wirtualnego archiwum. Zbierane długimi latami przez pracowników muzeum informacje o ofiarach niemieckiego i stalinowskiego terroru zostały udostępnione szerokiej publiczności w formie elektronicznej bazy danych dostępnej w Internecie. Dzięki zgromadzonym dokumentom i fotografiom zwiedzający może bliżej zapoznać się z życiorysem wybranej osoby. Archiwum składa się obecnie z kilku tysięcy pozycji i jest stale rozbudowywane. Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć jaka była geneza jego powstania, jak było prowadzone zanim zostało udostępnione w sieci, jaki odzew wywołuje w społeczeństwie oraz jak wygląda jego „papierowa” wersja.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1732759010230648/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Wirtualne archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.