fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Warsztaty

Warsztaty Pisania Piosenek | Podlasie SlowFest

Warsztaty Pisania Piosenek - druga edycja tego warsztatu! Podlasie Slow Fest Potrzebujemy optymizmu. Dużej dawki. Dlatego pomogę napisać dobrą, optymistyczną piosenkę, piosenkę - pocieszycielkę, piosenkę - talizman, piosenkę na głęboki oddech ;) To da się zrobić lekko, bez generowania stresu, bez obaw, bez napięcia. Są na to sposoby! Wprawdzie nie na każdego działają, ale po warsztatach – będziesz mieć pomysł na swój tekst (a przynajmniej na pierwsze, zgrabne linijki) *** Szanowny adepcie sztuki pisania piosenek – jeżeli o mnie dotąd nie słyszałeś – to nic dziwnego. Ukrywam się. Za słowami najczęściej. Piosenki piszę od lat dwudziestu co najmniej, kiedyś dla siebie – teraz dla rozmaitych artystów, zajmujących się bardzo rozmaitą muzyką. Dzień 1 Trochę teorii, rozmowa o oczekiwaniach Budowa piosenki i jej zastosowanie Rytmika, jako wsparcie Balansowanie nastrojem jako ułatwienie Pomysł jako podstawa (szukanie, segregowanie, próba wygenerowanie kilku na miejscu) Jak piszący dogaduje się ze śpiewającym, jeśli to nie ta sama osoba? (BHP współpracy) Dzień 2 Każdy z uczestników pisze piosenkę: wersje próbne, lekki szkice, rozwiązania dylematów Wersja z muzyką Wersja bez muzyki Konkretne dyskusje o konkretnych pomysłach Ćwiczenia z wyobraźni – czyli jak to zabrzmi i kto zaśpiewa to tak, jak należy (lub nauka wypuszczenia tekstu w świat) *** W programie warsztatów dodatkowo- przyglądanie się wybranym przykładom dobrych tekstów, spróbujemy je opisać i nazwać. Różnicowanie językowe – możliwości i ograniczenia. Czy istnieją uniwersalne zasady, które pomagają w napisaniu tekstu piosenki? Tajemnica tekstu „skrojonego” na miarę danego wykonawcy. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy chętni. Niezależnie od artystycznego doświadczenia, słuchu muzycznego i tak zwanych zdolności pisarskich. Zachęcamy do zabrania notesów. 5-6 sierpnia 2020, godz. 16:30-18:30 Podlasie Slow Fest Dom Ludowy w Supraślu Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/559087701640687

Warsztaty Pisania Piosenek – druga edycja tego warsztatu! Podlasie Slow Fest

Potrzebujemy optymizmu. Dużej dawki. Dlatego pomogę napisać dobrą, optymistyczną piosenkę, piosenkę – pocieszycielkę, piosenkę – talizman, piosenkę na głęboki oddech 😉
To da się zrobić lekko, bez generowania stresu, bez obaw, bez napięcia. Są na to sposoby! Wprawdzie nie na każdego działają, ale po warsztatach – będziesz mieć pomysł na swój tekst (a przynajmniej na pierwsze, zgrabne linijki)
***
Szanowny adepcie sztuki pisania piosenek – jeżeli o mnie dotąd nie słyszałeś – to nic dziwnego. Ukrywam się. Za słowami najczęściej. Piosenki piszę od lat dwudziestu co najmniej, kiedyś dla siebie – teraz dla rozmaitych artystów, zajmujących się bardzo rozmaitą muzyką.

Dzień 1

Trochę teorii, rozmowa o oczekiwaniach
Budowa piosenki i jej zastosowanie
Rytmika, jako wsparcie
Balansowanie nastrojem jako ułatwienie
Pomysł jako podstawa (szukanie, segregowanie, próba wygenerowanie kilku na miejscu)
Jak piszący dogaduje się ze śpiewającym, jeśli to nie ta sama osoba? (BHP współpracy)

Dzień 2

Każdy z uczestników pisze piosenkę: wersje próbne, lekki szkice, rozwiązania dylematów
Wersja z muzyką
Wersja bez muzyki
Konkretne dyskusje o konkretnych pomysłach
Ćwiczenia z wyobraźni – czyli jak to zabrzmi i kto zaśpiewa to tak, jak należy (lub nauka wypuszczenia tekstu w świat)

***

W programie warsztatów dodatkowo- przyglądanie się wybranym przykładom dobrych tekstów, spróbujemy je opisać i nazwać. Różnicowanie językowe – możliwości i ograniczenia.

Czy istnieją uniwersalne zasady, które pomagają w napisaniu tekstu piosenki?

Tajemnica tekstu „skrojonego” na miarę danego wykonawcy.

W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy chętni. Niezależnie od artystycznego doświadczenia, słuchu muzycznego i tak zwanych zdolności pisarskich.

Zachęcamy do zabrania notesów.
5-6 sierpnia 2020, godz. 16:30-18:30

Podlasie Slow Fest
Dom Ludowy w Supraślu

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/559087701640687

Warsztaty Pisania Piosenek | Podlasie SlowFest

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.