fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Warsztaty

Warsztaty pieśni tradycyjnych: Bałkański wielogłos

Warsztaty pieśni tradycyjnych: Bałkański wielogłos. Czego się nauczysz? Podczas intensywnych warsztatów poznasz pieśni śpiewane we wsiach zamieszkiwanych przez Serbów i techniki wokalne w niestylizowanej archaicznej formie. Podczas zajęć skupimy się na ćwiczeniach rozluźniających ciało, uruchomieniu naturalnych rezonatorów bazując na pieśniach, które pochodzą z naszych badań terenowych i etnomuzykologicznych nagrań archiwalnych. Kim jesteśmy? Zofia Zaborowska i Kacper Siejkowski- para muzyków i badaczy muzyki ludowej. Od ponad 8 lat zajmujemy się muzyką tradycyjną i w końcu chcemy podzielić się częścią swojej pasji. Badania prowadzimy od 2018 r. w północnej Dalmacji i zachodniej Serbii, występujemy z zebranym repertuarem w duecie Łada (https://www.facebook.com/zespollada) Zofia Zaborowska - etnolożka, studiowała filologię serbską, śpiewaczka oraz miłośniczka bałkańskiego folkloru. Organizatorka badań etnomuzykologicznych i uczestniczka wielu warsztatów prowadzonych przez mistrzów ludowych i etnomuzykologów z Serbii, Chorwacji, Ukrainy, Rosji i Polski. Założycielka zespółu Łada. Kacper Siejkowski - archeolog specjalizujący się w archeomuzykologii. Śpiewak, instrumentalista. Nauką tradycyjnych pieśni zaczął już w dzieciństwie, poprzez swojego dziadka pochodzenia Łemkowskiego. Laureat festiwali ludowych na Pomorzu oraz Śląsku. Członek i założyciel wielu zespołów m.in. Łada, Mołodcy, Witeź. ------------------------------------------------------------------------------------------ Miejsce: Klub Piękny Pies (Plac Wolnica 9, Kraków) Dla kogo: początkujących i średniozaawansowanych Cena : 80 zł Czas: 5 h (13:00-15:00 i 16:00-19:00) Zapisy mailowe: zespollada@gmail.com Ilość miejsc ograniczona Uwaga! Ze względu na obecną sytuację prosimy o zachowywane ostrożności, dystansu i dezynfekcję rąk. informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2409158222542852  

01.08.2020
13:00 - 19:00

Warsztaty pieśni tradycyjnych: Bałkański wielogłos.

Czego się nauczysz?
Podczas intensywnych warsztatów poznasz pieśni śpiewane we wsiach zamieszkiwanych przez Serbów i techniki wokalne w niestylizowanej archaicznej formie. Podczas zajęć skupimy się na ćwiczeniach rozluźniających ciało, uruchomieniu naturalnych rezonatorów bazując na pieśniach, które pochodzą z naszych badań terenowych i etnomuzykologicznych nagrań archiwalnych.
Kim jesteśmy?
Zofia Zaborowska i Kacper Siejkowski- para muzyków i badaczy muzyki ludowej. Od ponad 8 lat zajmujemy się muzyką tradycyjną i w końcu chcemy podzielić się częścią swojej pasji. Badania prowadzimy od 2018 r. w północnej Dalmacji i zachodniej Serbii, występujemy z zebranym repertuarem w duecie Łada (https://www.facebook.com/zespollada)

Zofia Zaborowska – etnolożka, studiowała filologię serbską, śpiewaczka oraz miłośniczka bałkańskiego folkloru. Organizatorka badań etnomuzykologicznych i uczestniczka wielu warsztatów prowadzonych przez mistrzów ludowych i etnomuzykologów z Serbii, Chorwacji, Ukrainy, Rosji i Polski. Założycielka zespółu Łada.
Kacper Siejkowski – archeolog specjalizujący się w archeomuzykologii. Śpiewak, instrumentalista. Nauką tradycyjnych pieśni zaczął już w dzieciństwie, poprzez swojego dziadka pochodzenia Łemkowskiego. Laureat festiwali ludowych na Pomorzu oraz Śląsku. Członek i założyciel wielu zespołów m.in. Łada, Mołodcy, Witeź.
——————————————————————————————
Miejsce: Klub Piękny Pies (Plac Wolnica 9, Kraków)
Dla kogo: początkujących i średniozaawansowanych
Cena : 80 zł
Czas: 5 h (13:00-15:00 i 16:00-19:00)
Zapisy mailowe: zespollada@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona
Uwaga! Ze względu na obecną sytuację prosimy o zachowywane ostrożności, dystansu i dezynfekcję rąk.
informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2409158222542852

 

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.