Marzysz o aktorstwie, tańcu, czy też śpiewie? Chcesz poznać metody pracy nad własną piosenką, poszerzyć wiedzę o improwizacji wokalnej, zgłębić tajniki gry aktorskiej? Rozwiń
swoją pasję podczas pięciodniowych warsztatów artystycznych.
Serdecznie zapraszamy do spędzenia wyjątkowych chwil ze specjalistami w zakresie śpiewu, kompozycji, aktorstwa i tańca.
Z KIM BĘDZIESZ PRACOWAĆ?
>>> Anna Bratek
jej głos należy do najciekawszych w Polsce. Absolwentka ekonomii
i wokalu jazzowego. Laureatka Debiutów w Opolu wraz z zespołem
KidBrown. Liderka i założycielka zespołu MÓW i współzałożycielka
grupy Slow Sunset. Zdobywczyni głównej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka. Współpracowała z tak wybitnymi muzykami jak Atom String Quartet, Nikola Kołodziejczyk, czy Jnr Robinson. Na swoim koncie ma działalność pedagogiczną: lekcje indywidualne, warsztaty w zakresie songwritingu oraz warsztaty poszerzające kompetencje
muzyczno-wokalne. Muzyka jej zespołu została wykorzystana w miniserialu „6 mm” Agnieszki Radzikowskiej, powstałego pod banderą Teatru Śląskiego. Miała okazję współpracować przy tworzeniu muzyki do spektaklu dyplomowego studentów Szkoły Teatralnej Teatru Śląskiego pt. „IV Przykazanie”. W muzyce interesuje ją autentyczność i ryzyko. Śpiew to dla niej wiele warstw i kolorów, które przenikają się, by dać wyraz konkretnym emocjom. W pracy z wokalistami największą radość i wdzięczność czuje obserwując proces odkrywania i otwierania się ludzi podczas śpiewania. Anna Bratek poprowadzi w czasie warsztatów zajęcia z zakresu emisji głosu, improwizacji wokalnej oraz songwritingu: „Na warsztatach zajmiemy się swobodą w śpiewie w rozumieniu emisyjnym, ale przede wszystkim muzycznym. Chciałabym, by każdy z uczestników zechciał zaryzykować i zajrzeć ciut głębiej niż zwykle. Czyli będziemy śpiewać, muzykować i tworzyć” – cyt. Anna Bratek.
>>> Marlena Niestrój
aktorka teatru fizycznego, tancerka, historyk sztuki, joginka. Ukończyła kierunek: Teatr, Taniec i Performance na uczelni Université Jean-Jaurès w Tuluzie we Francji; Historię Sztuki i Kulturę Mediów, specjalność: Widowiska Kulturowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a także Jogę w Profilaktyce i Terapii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie. Jest pomysłodawczynią i organizatorką Metavera Art Festival, a także współtwórczynią solowych spektakli Teatru A Part w Katowicach. Swe zainteresowania stale rozwija, biorąc udział w warsztatach i szkoleniach, związanych z zagadnieniami ruchu, oddechu, głosu, relaksacji ciała. Na co dzień działa także jako instruktor jogi. Jej praktyka pracy z ciałem skupiona jest na pobudzaniu naturalnej świadomości ciała, uwzględniającej jego historię i ograniczenia. Podczas warsztatów artystycznych poprowadzi zajęcia taneczne oraz oddechowo-ruchowe.
>>> Anna Pawlak
wykładowca akademicki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
Akademii Muzycznej w Katowicach, muzyk sesyjny, kompozytorka
i aranżerka, założyciel i kierownik chóru gospel „Z Miłości”, który
prowadzi wraz z mężem Norbertem. Swój warsztat kompozytorski,
aranżacyjny i pianistyczny wzbogaciła podczas studiów na Lee
University w Cleveland TN w Stanach Zjednoczonych na kierunku:
Muzyka Kościelna oraz na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
Akademii Muzycznej w Katowicach – kierunek: Kompozycja i Aranżacja. Współpracuje z chórami gospelowymi i klasycznymi, prowadząc warsztaty, aranżując utwory oraz akompaniując. Ze spotkań z drugim człowiekiem czerpie wielką energię, stąd też uwielbia pracować w zespole. Współpracuje nie tylko z instrumentalistami, ale także z wokalistami, przygotowując do koncertów solistów i chórki. Dba o wokalny i instrumentalny rozwój swych podopiecznych, zachęcając ich do sięgania po piękno improwizacji i poszukiwań tego, co jeszcze nieodkryte. Gra na fortepianie, improwizacja, aranżacja i praca z innymi muzykami to jej wielka pasja, dlatego też często gra recitale, czy też koncerty. Mocno, wraz ze swą umuzykalnioną rodziną, angażuje się w życie muzyczne kościoła, w którym odpowiada za prowadzenie zespołu muzycznego. Podczas warsztatów poprowadzi zajęcia z zakresu improwizacji wokalnej, harmonizacji głosów, współdziałania w zespole wokalnym, a także będzie stanowić akompaniatorskie wsparcie.
>>> Katarzyna Kurzeja
od 18 lat żyje i pracuje na stałe we Francji. Jest reżyserem i założycielką grupy teatralnej Pollen. Na swoim koncie ma 14 spektakli. Wykłada praktykę sceniczną na Université Jean-Jaurès w Tuluzie. Prowadzi warsztaty teatralne i bierze udział w różnorodnych projektach artystycznych. Od niedawna gra we własnych spektaklach. Od kilku lat pracuje metodą „ecriture du plateau”, która polega na budowaniu spektaklu na podstawie improwizacji powstałych w czasie trwania prób. W czasie warsztatów zajmie się tematyką dotyczącą podstaw gry aktorskiej oraz aktorskiej improwizacji.
>>> Patrycja Zając
założycielka i właściciel Studia Wokalno-Instrumentalnego
Appassionato, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, dla którego praca z drugim człowiekiem to wielka pasja. Wokalistka sesyjna, miłośnik jazzu i bluesa, kompozytorka i autorka tekstów. Jest jednym z niewielu pedagogów w Polsce wspierających wokalistów przekształcających technikę z klasycznej na rozrywkową. W swej pracy z wokalistami kieruje się zasadą: baw się muzyką, rozwijaj swą kreatywność i wyobraźnię muzyczną, śpiewaj w nieskrępowany, naturalny sposób, zdrowo i swobodnie. Wychodzi z założenia, że zdrowy i swobodny głos to konsekwencja równowagi psychicznej i zrelaksowanego ciała. Na pierwszym miejscu stawia zatem człowieka z jego problemami i ograniczeniami, starając się wyeliminować przyczyny napięć. Pasjonują ją zależności na linii: głowa – głos. Uważa, że możliwości, czy też raczej „niemożliwości” wokalne są wprost proporcjonalne do barier jakie stawiają sobie wokaliści. Podczas warsztatów poprowadzi zajęcia związane z oddechem, postawą ciała, emisją głosu, dykcją oraz interpretacją utworu.
***Dla kogo organizujemy warsztaty?
Na warsztaty zapraszamy dorosłych oraz młodzież od 14 roku życia.
***Kiedy?
2.08.2021 r. – 6.08.2021 r.
***W jakich godzinach?
16.00 – 21.00
***Gdzie?
Prywatna Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Katowicach,
ul. Studencka 18,
40-743 Katowice

Co oferujemy w ramach warsztatów artystycznych?

  • – intensywny kurs emisji głosu oraz poprawnej dykcji,
  • – naukę podstaw gry aktorskiej i poruszania się na scenie,
  • – rozwinięcie umiejętności w zakresie improwizacji wokalnej, tanecznej i aktorskiej,
  • – wprowadzenie do tworzenia własnych utworów wokalnych,
  • – wskazanie metod pracy nad harmonizacją linii melodycznej i współpracy w zespole,
  • – warsztat w zakresie interpretacji utworów literackich i wokalnych,
  • – wprowadzenie do rozluźniających ciało technik oddechowo – ruchowych,
  • – naukę metod radzenia sobie ze stresem.
Jakie zajęcia się odbędą?
– zajęcia ruchowo – oddechowe,
– emisja głosu i interpretacja piosenki,
– tworzenie własnego utworu wokalnego w grupie,
– zajęcia z podstaw gry aktorskiej,
– zajęcia z zakresu improwizacji aktorskiej.
***Cena udziału
– 1000 zł,
– 900 zł dla uczniów Studia Wokalno-Instrumentalnego Appassionato.
***Zgłoszenia
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu:
511629616 i 668397316
oraz za opłatą zaliczki w wysokości 200 zł na konto bankowe Fundacji Paryż nr:
22203000451110000002852770 nie później niż 5 dni przed rozpoczęciem warsztatów.
Całość kwoty należy uiścić maksymalnie 3 dni przed startem warsztatów.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów w wypadku braku
minimalnej ilości chętnych do ich uruchomienia.
W sytuacji odwołania warsztatów całość wpłaconej kwoty ulega zwrotowi.
***Uwaga!
Ilość miejsc jest ograniczona.
ORGANIZATORZY:
FUNDACJA PARYŻ
W KATOWICACH
STUDIO WOKALNOINSTRUMENTALNE APPASSIONATO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

 

Znajdź inne ciekawe wydarzenia w naszej wyszukiwarce imprez

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content