malopolskie

Sektor Sztuki Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5

Wstęp wolny. Całość wystawy będzie prezentowana w Sektorze Sztuki od 8 do 26 października 2021 r.

Zapraszamy do Sektora Sztuki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na wernisaż wystawy malarstwa Teresy Smolarczyk – krakowskiej artystki czerpiącej inspirację z natury, ukazującej ją w swoim abstrakcyjnym, organicznym malarstwie i wypełniającej ją światłem.

„W poszukiwaniu światła” – to pierwsza indywidualna wystawa Teresy Smolarczyk, urodzonej w 1969 r. w Krakowie Nowohucianki, tegorocznej absolwentki wydziału Malarstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. W lipcu 2021 r. obroniła ona pracę magisterską pt. “Obraz malarski jako forma przekazu artystycznego”, przygotowaną pod kierunkiem prof. UJD dr hab. Włodzimierza Kuleja.

Artystka, na co dzień zajmująca się finansami, swoją przygodę z malarstwem, i tak naprawdę przemianę życia, zapoczątkowała warsztatami ikonopisania na Ukrainie, gdzie zachwyciła ją duchowość, mistyka ikon. Dla artystki malarstwo oraz szerzej sztuka to dziedziny, poprzez które chce dzielić się ze światem przeżyciami i realizować swoje pasje. Na wystawie zaprezentuje swoje najnowsze prace, gdzie głównym motywem jest światło, moc jego przenikania.

Wydarzenie odbywa się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z
procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie:
http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Szczegółowe informacje:
Sektor Sztuki
Ośrodek Kultury im C. K. Norwida w Krakowie
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 wew. 25
hutasztuki@okn.edu.pl

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content