podlaskie

W ramach Festiwalu ?UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na pokaz filmu
W CENTRUM KOMIKSU + spotkanie z reż. MACIEJEM BIERUTEM
27 listopada 2021, godz. 19:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5

bilet: 13 zł – w kasie kina Forum i na https://bilety.bok.bialystok.pl/
prowadzenie spotkania: Andrzej Kłopotowski

W Centrum Komiksu
Polska 2020, 78′
reż. Maciej Bierut
Humorystyczna kronika kultury komiksu w Polsce pokazana przez pryzmat kultowego sklepu, zrzeszającego cały świat pasjonatów nowel graficznych. Warszawskie Centrum Komiksu to najstarszy sklep z komiksami w Polsce, prowadzony nieprzerwanie od początku lat 90. Kuba wraz z ojcem prowadzą swoją działalność z taką pasją i oddaniem, że Centrum Komiksu już dawno zyskało miano miejsca kultowego.
Sklep stał się miejscem spotkań różnorodnych czytelników – od pasjonatów po samych twórców czy wydawców. Centrum Komiksu ma tak bogatą historię, że – na jej kanwie – film przygląda się przemianom rynku wydawniczego w Polsce.

W trzech rozdziałach oglądamy różne jego oblicza. Od opowieści o samych właścicielach i wiernych klientach, przez historię o trudach wydawniczych i problemach, przed jakimi stają sami twórcy. „W Centrum Komiksu” pokazuje wszystkie odcienie tego kolorowego świata.

Maciej Bierut
Writer-director. Przyszedł na świat cierpiąc na Weltschmerz, którego jedynym ukojeniem stało się kino. W wieku 11 lat stworzył swój pierwszy film poklatkowy korzystając z przedmiotów codziennego użytku i starej kamery cyfrowej. Przez kolejne lata eksperymentował z różnymi krótkimi formami, kontynuując swoją edukację jako samouk. Obecnie tworzy filmy w wielu gatunkach, ciągle uciekając od strefy komfortu. Miał przyjemność pracować z takimi artystami jak: Tomasz Kot, Kasia Lins, Czesław Mozil, Leski, Aleksandra Domańska czy Maciej Orłoś. W swojej twórczości stara się znaleźć równowagę pomiędzy wartością intelektualną i emocjonalną, równocześnie tracąc tę między życiem prywatnym a zawodowym. Jego motto to: cierpienie jest tymczasowe, film wieczny.

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy. Białystok

👉 Znajdź wydarzenia kulturalne w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content