podlaskie

VI Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

🔔 Ruszamy ze zbieraniem zgłoszeń do przesłuchań wojewódzkich VI Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.
🎸Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.
🎻Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956. Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej oraz dekady po jej zakończeniu.
🎼Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.
🥁Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim.
🎹Przesłuchania do I etapu (regionalnego)dla województwa podlaskiego odbędą się 25 września w Białymstoku. Kartę zgłoszeniową należy wysłać do koordynatora regionalnego: Patrycji Leszczyńskiej patrycja.leszczynska@ipn.gov.pl do 18 września.
🎧Przesłuchania do I etapu dla Grodna i Wilna: zgłoszenia do 28.09.2021r., przesłuchania 04.10.2021r.
🎺Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się 7 listopada 2021 r. w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań trwających w dniach 5–7 listopada.
🎤Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz wszelkie informacje organizacyjne znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl.
Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji!
#edukacja#konkurs#FestiwalPiosenki#IPN

Informacje pochodzą ze strony:
https://www.facebook.com/events/1379069585801243

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.