Uwaga: premiera! Znikając. Opowieść drogi

z MARKIEM RAGANOWICZEM, wielką osobowością środowiska górskiego, o ekstremalnej wspinaczce, o tym czego szuka na wyprawach w najdalsze rejony świata i o tym, co mu daje zdobywanie najtrudniejszych szczytów
rozmawia ANNA KRÓL
Wyjątkowe spotkanie z okazji premiery książki „ZNIKAJĄC. OPOWIEŚĆ DROGI”
12 kwietnia, poniedziałek, godz. 20.00
Oglądaj LIVE na Facebooku Big Book Cafe i Wydawnictwa Znak

O KSIĄŻCE:
Podczas ekstremalnych wypraw w najdalsze rejony świata poszukuje adrenaliny i przygód czy sensu życia? Czy wspinając się na najwyższe ściany, tak naprawdę wchodzi coraz głębiej w samego siebie? I kim są dla niego napotkani po drodze ludzie – nieuchwytna Jazz, tajemnicza Kimiko czy Ryżowy Budda?
Historia Marka Raganowicza splata się z ich niezwykłymi opowieściami, tworząc fascynujący obraz drogi. To wyprawa prowadząca przez Yosemity, Alaskę, Karakorum do małego namiotu rozbitego na lodowcu, setki kilometrów od ludzkich siedzib. Barwne przygody stają się pretekstem do literackiej opowieści o miłości i samotności, o drodze i przeznaczeniu. A przede wszystkim do pytania o wolność.

O AUTORZE:
Marek Raganowicz – jeden z najsłynniejszych polskich wspinaczy, zdobywca Polskiego Złotego Czekana – za dwa przejścia: solowe przejście na Ship’s Prow (Ziemia Baffina) Secret of Silence oraz pierwsze zimowe solowe przejście Trollveggen.
Wyzwanie to jego drugie imię. Nic nie jest dla niego za trudne, zbyt odległe, niemożliwe. Postać nietuzinkowa i dobrze znana. Outsider i buntownik, kolorowy ptak. Samotnie wytyczający nowe drogi, zarazem wspaniały kompan, dusza towarzystwa, gawędziarz. Jego literacki debiut „Zapisany w kręgach”, świetnie przyjęty przez czytelników, nagrodzony został Grand Prix w konkursie Książka Górska Roku 2017. „Znikając. Opowieść drogi” to druga książka w dorobku Marka Raganowicza.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1084262078729182/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.