fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spotkanie autorskie, Transmisja online

Uwaga: premiera! Hau. Spotkanie z Torem Åge Bringsværdem

Uwaga: premiera! Hau. Spotkanie z Torem Åge Bringsværdem Big Book Cafe i Wydawnictwo Marginesy zapraszają na premierę książki \"HAU. PSY, PIESKI I BESTIE W BAŚNIACH, MITACH I WIERZENIACH\" Tora Åge Bringsværda. Z autorem fascynującej książki o przyjaźni psa i człowieka na przestrzeni stuleci rozmawia wielka miłośniczka psów, Weronika Wawrzkowicz. Tłumaczenie z języka angielskiego: Anna Rosiak. Oglądaj on-line! Czwartek, 14 stycznia, godz. 20.00 Psy niebiańskie, psy piekielne i te nasze, nam najbliższe. O historii związków psa i człowieka nikt nie wie tyle, co wybitny norweski pisarz Tor Åge Bringsværd. W poszukiwaniu śladów psów przekopał historię świata i literaturę i wyłuskał to, co najciekawsze. Znalazł mity, legendy, baśnie, podania ludowe i mnóstwo zaskakujących ciekawostek ze wszystkich miejsc i czasów. Od mitologii greckiej po wierzenia ludów Afryki, od religii i filozofii po kreskówki i filmy. W swej nowej książce „Hau“ przedstawia fenomen psiej natury i miejsce psa w naszym życiu. Znajdziecie tu opowieści o psach bogów i czarownic, o tym, jak pies podarował człowiekowi ogień, o kobiecie, która poślubiła psa oraz saga o psie, który został królem. Są tu psy niebiańskie, baśniowe i piekielne, a także masa przykładów psiej mowy. Najlepszą zachętą do posłuchania rozmowy o pracy nad książką, o psach i ludziach oraz ich odwiecznym związku, są słowa samego autora: „W relacji łączącej człowieka ze zwierzęciem jest coś prawdziwego, coś starego, coś mądrego i coś pięknego. I temu, kogo nigdy nie budził ostrożny dotyk pyska ani nie słyszał ogona uderzającego energicznie o nocny stolik, umknęło w życiu coś naprawdę cennego.“ Książka jest już dostępna w księgarni online: https://ksiegarnia.bigbookcafe.pl/.../HAU.-Psy%2C.../260 Partnerem wieczoru jest Wydawnictwo Marginesy. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/235232944915235/

14.01.2021
20:00 - 21:00

Uwaga: premiera! Hau. Spotkanie z Torem Åge Bringsværdem

Big Book Cafe i Wydawnictwo Marginesy zapraszają na premierę książki
“HAU. PSY, PIESKI I BESTIE W BAŚNIACH, MITACH I WIERZENIACH” Tora Åge Bringsværda. Z autorem fascynującej książki o przyjaźni psa i człowieka na przestrzeni stuleci rozmawia wielka miłośniczka psów, Weronika Wawrzkowicz.
Tłumaczenie z języka angielskiego: Anna Rosiak.
Oglądaj on-line!
Czwartek, 14 stycznia, godz. 20.00
Psy niebiańskie, psy piekielne i te nasze, nam najbliższe. O historii związków psa i człowieka nikt nie wie tyle, co wybitny norweski pisarz Tor Åge Bringsværd. W poszukiwaniu śladów psów przekopał historię świata i literaturę i wyłuskał to, co najciekawsze. Znalazł mity, legendy, baśnie, podania ludowe i mnóstwo zaskakujących ciekawostek ze wszystkich miejsc i czasów. Od mitologii greckiej po wierzenia ludów Afryki, od religii i filozofii po kreskówki i filmy. W swej nowej książce „Hau“ przedstawia fenomen psiej natury i miejsce psa w naszym życiu.
Znajdziecie tu opowieści o psach bogów i czarownic, o tym, jak pies podarował człowiekowi ogień, o kobiecie, która poślubiła psa oraz saga o psie, który został królem. Są tu psy niebiańskie, baśniowe i piekielne, a także masa przykładów psiej mowy.
Najlepszą zachętą do posłuchania rozmowy o pracy nad książką, o psach i ludziach oraz ich odwiecznym związku, są słowa samego autora:
„W relacji łączącej człowieka ze zwierzęciem jest coś prawdziwego, coś starego, coś mądrego i coś pięknego. I temu, kogo nigdy nie budził ostrożny dotyk pyska ani nie słyszał ogona uderzającego energicznie o nocny stolik, umknęło w życiu coś naprawdę cennego.“
Książka jest już dostępna w księgarni online:
https://ksiegarnia.bigbookcafe.pl/…/HAU.-Psy%2C…/260
Partnerem wieczoru jest Wydawnictwo Marginesy.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/235232944915235/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Uwaga: premiera! Hau. Spotkanie z Torem Åge Bringsværdem

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.