Utrata w kinie i psychologii. Analiza filmu “Manchester by the Sea”

DKF Psycho mUWi* zaprasza na rozmowę z psycholożką Anną Cyklińską (@psychoedu_) na temat utraty w filmie i psychologii. Swoje rozważania oprzemy na analizie filmu “Manchester by the sea” w reżyserii Kennetha Lonergana.
Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=KbDQcvWx7a0

🎬 Jakie tematy poruszymy?
– Porozmawiamy o utracie bliskiej osoby oraz różnorodnych reakcjach na to doświadczenie, konsekwencjach dla zdrowia psychicznego i formach pomocy psychologicznej.
– Przeanalizujemy, jak wątek utraty został przedstawiony w filmie.
– Porozmawiamy również o zespole stresu pourazowego i jak objawy PTSD zostały przedstawione w filmie „Manchester by the sea”.

🎬 Kto będzie naszym gościem?
Anna Cyklińska – psycholożka, edukatorka i psychoterapeutka w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii w nurcie Poznawczo-Behawioralnym. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi platformę o zdrowiu psychicznym @psychoedu_ na Instagramie. Członkini Fundacji Można Zwariować, w ramach której współprowadzi podcast o tej samej nazwie. Swoją pracę zawodową realizuje poprzez psychoedukację, prowadząc prywatny gabinet oraz tworząc warsztaty na temat emocji i uważności.
Instagram: https://www.instagram.com/psychoedu_

⌚ Wydarzenie odbędzie się w czwartek 8 kwietnia o godzinie 19:00 na platformie Zoom.
Link do spotkania:
https://zoom.us/j/96351179873
Meeting ID: 963 5117 9873
Passcode: psychomuwi

Będzie to wydarzenie OTWARTE, na które nie obowiązują zapisy – zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Jeżeli interesujesz się kinem lub lubisz wątki psychologiczne w filmach, zdecydowanie nie możesz przegapić tego wydarzenia! ✨

*Dyskusyjny Klub Filmowy “Psycho mUWi” to projekt realizowany przez Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii “Dialog”, działające na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Zapraszamy do śledzenia nas na naszym fanpage’u DKF Psycho mUWi:
https://www.facebook.com/dkfpsychomuwi

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/266601325132515/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.