dolnoslaskie

„Misja: książki” to cykl spotkań, do których punktem wyjścia są publikacje dotyczące najnowszej historii Polski: głośne, budzące kontrowersje, prezentujące różne spojrzenia na wydarzenia, wydawałoby się, oczywiste.
Podczas rozmów zwracamy uwagę na książki odkrywające nieznane karty polskiej historii, zarówno doceniane i nagradzane, jak i niszowe, które nie zawsze cieszą się zainteresowaniem mediów i mają problemy z przeniknięciem do świadomości czytelników.

Najbliższe spotkanie:

„Trzy kobiety, jedno nazwisko”
• 25 listopada 2021 (czwartek), 17.00
• wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odbioru w kasach Muzeum Pana Tadeusza

Spotkanie poświęcone będzie najnowszej książce Olgi Gitkiewicz „Krahelska. Krahelskie” (Wydawnictwo Dowody na Istnienie, 2021).

Bohaterkami książki są trzy kobiety: Halina, legendarna inspektorka pracy, Wanda, zamachowczyni z dobrego domu oraz najmłodsza z nich Krystyna, poetka, autorka wiersza „Hej chłopcy bagnet na broń”, która zginęła w powstaniu warszawskim. Warszawska Syrenka ma jej twarz. Często je mylono, ich życiorysy mieszano lub łączono w jeden. W publikacji autorka odtwarza losy niezwykłych kobiet oraz rozprawia się z mitami funkcjonującymi na ich temat.

👉 Znajdź wydarzenia kulturalne w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content