Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Wit Szostak i Irek Grin

W kwietniu Irek Grin bierze się do roboty i zaprasza na aż dwa spotkania w ramach swojego cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”. Bohaterem pierwszej rozmowy będzie Wit Szostak, filozof, wykładowca akademicki, autor kilkunastu książek i kilkudziesięciu opowiadań, który w ubiegłym roku wydał powieść „Cudze słowa”.
Rozmowę obejrzycie na żywo na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury Klubu Proza, Wydawnictwa Powergraph oraz tutaj, na wydarzeniu.
Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Powergraph.
Czas: czwartek 15 kwietnia, godz. 19.00
——————————————————————————
O książce:
W „Cudzych słowach” Wita Szostaka siedem osób kreśli portret Benedykta. Z każdej opowieści wyłania się inny bohater. Czy twórca najoryginalniejszej z krakowskich restauracji, ukochany uczeń charyzmatycznego filozofa i kochanek dwóch niezwykłych kobiet to na pewno ta sama osoba?
„Cudze słowa” uwodzą wizją śródziemnomorskiej wyspy szczęśliwej i krakowskich mglistych Plant, pachną świeżo pieczonym chlebem i pilawem z jagnięciną. Powoli odkrywają przed czytelnikiem tajemnicę notesów, pełnych cudzych słów.
„Cudze słowa” to ciągłe budowanie i burzenie mitu, zderzanie się różnych wersji i odkrywanie nieuchwytnej prawdy o człowieku. Wit Szostak poszukując w literaturze nieprzetartych szlaków, tworzy nową literacką jakość.
O autorze:
Wit Szostak – autor powieści, opowiadań i dramatów. Jego książki były nominowane do Nagrody Literackiej Nike („Fuga”, 2012) i do Paszportów Polityki (‘Sto dni bez słońca”, 2014). Szostak mieszka w Krakowie z żoną i trójką dzieci. Jako Dobrosław Kot publikuje teksty filozoficzne. „Cudze słowa” to jego najnowsza książka.
O prowadzącym:
Irek Grin – menedżer kultury, wydawca, pisarz. Twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław i Bruno Schulz. Festiwal. Wydawca w krakowskim wydawnictwie EMG. W latach 2013 – 2016 kurator literacki Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, koordynator obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Juror Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus (2017-2018). Od 2018 dyrektor Wrocławski Dom Literatury, odpowiedzialny m.in. za miejskie nagrody literackie SILESIUS i ANGELUS, Wrocławskie Targi Dobrych Książek, wydawnictwo Warstwy czy program Wrocławia – Miasta Literatury UNESCO. Członek Rady Fundacji Olgi Tokarczuk.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/939271566821253/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.