Konieczne rejestracja:
https://empikknowhow.clickmeeting.com/brejdyg…/register…

Weź udział w Wirtualnych Targach Książki Empiku! To największe literackie wydarzenie jesieni odbywa się w dniach 13-26 października na www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki. Wybieraj wśród mnóstwa atrakcji, czekają na Ciebie premiery, spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami a także liczne promocje.

W ramach targowej Sceny Forum zapraszamy na webinar „True crime, czyli koniec ery kryminałów”, który poprowadzi Katarzyna Borowiecka. Towarzyszyć jej będą osoby, które temat znają, jak mało kto – Justyna Mazur, Podcasterka i Blogerka, Igor Brejdygant, Autor Kryminałów oraz Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go. Webinar przeznaczony jest dla uczestników branżowych – wydawców, autorów i innych osób bezpośrednio związanych z rynkiem książki.

Najpopularniejszy gatunek literacki? Kryminał. Najpopularniejszy gatunek wśród podcastów? True crime. Czy jedno może wyprzeć drugie? Czy rosnąca popularność formatu audio może przyczynić się do wyparcia tradycyjnego formatu? Co zrobić, by te zjawiska mogły ze sobą współpracować? Czy true crime realnie zagraża wydawcom i autorom? Na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy spotkania.

W dyskusji wezmą udział osoby, które na co dzień tworzą i obcują z treściami non-ficion i fiction. Z perspektywy kryminału wypowie się Igor Brejdygant. Z perspektywy true crime – Justyna Mazur. O kontekstach łączących te dwie branże opowie Paweł Heba. Całość poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Igor Brejdygant – pisarz, scenarzysta, reżyser. Autor scenariuszy do filmów fabularnych „Palimpsest” (reż. Konrad Niewolski), „Prosta historia o morderstwie” (reż. Arkadiusz Jakubik) oraz do seriali „Paradoks”, „Zbrodnia”, „Belle Epoque”, „Ultraviolet”. Autor czterech bardzo dobrze przyjętych powieści kryminalnych: „Paradoks”, „Szadź”, „Rysa”, „Układ” oraz „Wiatr”.

Justyna Mazur – podcasterka, twórczyni najpopularniejszego w Polsce podcastu kryminalnego „Piąte Nie Zabijaj”. W swoich materiałach Justyna Mazur nie tylko opisuje przebieg zbrodni i śledztwa, lecz także szczegółowo opisuje życie ofiar i oprawców oraz łączące ich relacje.
Jej droga w podcastach zaczęła się jednak od prowadzenia… bloga. Justyna stworzyła Krótki poradnik jak ogarnąć życie, który następnie przerodził się w formę podcastu: Słuchowisko. Pogadajmy o życiu. Słuchowisko to codzienne tematy, które dotyczą wszystkich – życie, obowiązki, relacje, smutki, radości, podane w bardzo ciepły, przystępny, kojący sposób. Grupa słuchaczy to w zdecydowanej większości kobiety, te szukające w podcastach spokoju, inspiracji i odprężenia.
Niedawno Justyna stworzyła poruszającą książkę Małe końce świata. To 11 historii opartych na jej własnych doświadczeniach i przeżyciach, z którymi wiele osób może się utożsamić. Książka pokazuje bowiem podróż przez życie oraz trudne sytuacje, takie jak np. śmierć bliskiej osoby czy rozstanie z partnerem.
Paweł Heba – strateg i producent contentu. Przez wiele lat związany z Viacom International Media Networks w Polsce i Szwecji, gdzie odpowiadał za ramówki i strategię kanałów MTV, VIVA i Vh1 na rejony Europy Środkowo-Wschodniej oraz Skandynawii. Pracował również jako szef programmingu i marketingu dla polskiego oddziału grupy A+E Networks, właściciela m.in. kanałów History, Crime&Investigation Polsat oraz Lifetime. W 2017 brał udział w starcie platformy VOD Showmax, w której następnie pracował jako szef strategii contentowej. Obecnie dyrektor kreatywny Virtualo, odpowiadający m.in. za strategię produkcji treści audio na potrzeby Empik Go oraz Grupy Empik.

Katarzyna Borowiecka – dziennikarka (głównie) filmowa. Kiedyś: w radiowej Trójce prowadziła m. in. nagrodzoną MediaTORem audycję ABCpopkultury oraz Klub Trójki; w Canal+ była gospodynią magazynu Aktualności Filmowe+. Teraz: w Radiu 357 prezentuje muzykę filmową w Ścieżce Dźwiękowej i rozmawia o kinie w Ekranizacji; prowadzi Premiery Online na FB Empik, Netflix Studio na YT i autorski POPcast, czyli podcast o kulturze popularnej.

W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań. Obowiązuje rejestracja poprzez link.
Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia.
Przyjęte osoby zarejestrowane otrzymają indywidualny link do udziału w wydarzeniu.

Wirtualne Targi Książki
13-26 października 2021

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content