podlaskie

W ramach Festiwalu ?UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na białostocką premierę wyjątkowego filmu kochanego przez widzów trudną miłością – “The Room”!

THE ROOM z polskim dubbingiem + spotkanie z twórcami dubbingu, ekipą Najlepszych z Najgorszych
26 listopada 2021, godz. 22:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł – w kasie kina Forum i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

The Room
USA 2003, 99′
reż. Tommy Wiseau
obsada: Tommy Wiseau, Dan Janjigian, Greg Sestero, Carolyn Minnott, Philip Haldiman
Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zostaje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela.
Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. Jeden z absolutnie najgorszych filmów świata, antyarcydzieło, wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów, nigdy! Kultowy film i tak zły, że aż wspaniały!
Dubbingujący: Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut, Monika Rulka, Adrianna Tylus, Paweł Banaszczyk, Michał Tokarski, Monika Stolat, Karol Jakóbczyk, Kaja Karakuła, Mateusz Powszedniak i Bartosz Gomoła.

Czym są Najlepsze z Najgorszych?
To pokazy różnorodnego kina klasy B – od starych amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, stereotypy, nielogiczna fabuła, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie Najlepsze z Najgorszych.

Twórcy Najlepszych z Najgorszych rozbudzają w widzkach i widzach miłość do kina klasy B regularnie od 2015 roku w Lublinie, od 2019 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz na gościnnych pokazach w innych miastach. Stworzyli polski dubbing do filmu „The Room”. Dotychczas zorganizowali ponad 100 seansów i wydarzeń specjalnych w ramach przeglądu.

Rozmowę z twórcami dubbingu poprowadzi Mieszko Minkiewicz – stand-uper polonista, majster słowa. Twórca trzech programów komediowych dostępnych na YouTube: „W związku z tym”, „Hihilista” i „W międzyczasie”. Występował w Comedy Central, roastował Friza, prowadzi też podcast pop-kulturalny „Ogólnie polecam”. Prywatnie fan kina klasy B, horrorów-komedii, meta-komedii i komedii w ogóle. Posiadacz ogródka działkowego, który trochę przypomina chatkę z “Evil dead”.

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy Białystok.

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content