lubelskie
29.10 - 29.10.2021
19:00 - 21:00

Koncert w hołdzie Ennio Morricone
Orkiestra i chór pod batutą Marcina Wolniewskiego.
29.10.2021 godz. 19:00
CSK w Lublinie
Bilety:
KupBilecik: http://kbq.pl/62262

Najbardziej znane kompozycje mistrza muzyki filmowej Ennio Morricone znowu zabrzmią w największych salach koncertowych w Polsce!
Jego muzyka przez lata zyskiwała popularność i całe rzesze wiernych fanów. Współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone. W swoim dorobku ma kompozycje do ponad 500 filmów, które przyniosły mu nagrody Oscara i Złotych Globów. The Best of Ennio Morricone bilety na koncerty już w sprzedaży.
Koncert jest hołdem dla wielkiego kompozytora. Orkiestra, chór i soliści wystąpią pod batutą Marcina Wolniewskiego. Wspaniałej muzyce towarzyszyć będą obrazy przywołujące najbardziej znane kadry filmowe, zmieniając zwykły koncert w niezapomniane widowisko multimedialne!

Projekt od 2018 roku odnosi ogromne międzynarodowe sukcesy zdobywając uznanie publiczności w najbardziej znanych salach koncertowych Europy, m. in. Filharmonii Berlińskiej, Royal Danish Theater w Kopenhadze, Kulturpalast w Dreźnie.

Ennio Morrocine urodzony w Rzymie 10 listopada 1928 roku jeszcze w latach 50. zaczął komponować muzykę najpierw dla telewizyjnych produkcji RAI. Był też twórcą muzyki do słuchowisk radiowych oraz aranżerem piosenek dla takich wokalistów, jak Mario Lanza i Rita Pavone. W wolnym czasie pisywał okazyjnie muzykę do sztuk teatralnych czy nawet baletu. Prawdziwą sławę przyniosły mu kompozycje do filmów Sergio Leone: Dobry, zły i brzydki (1966 r.) oraz “Pewnego razu na dzikim zachodzie” (1968 r.). Szkolni koledzy z Rzymu stworzyli genialny tandem artystyczny. W kolejnych latach Morricone współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone, Giuseppe Tornatore, czy Adrian Lynn. Muzyka tego kompozytora z genialnymi pomysłami przez lata zyskiwała popularność i całe rzesze wiernych fanów.

Koncert zostanie zorganizowany zgodnie z obecnym reżimem sanitarnym oraz wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

W programie m. in.:
1. Uwertura
2. Abolisson – Queimada
3. Poverty – Dawno temu w Ameryce
4. Deborah’s Theme – Dawno temu w Ameryce
5. Main Theme – The Men from Shiloh
6. The Sicilian Clan Theme – Klan Sycylijczyków
7. Ave Maria – Misja
8. Obój Gabriela/ Nella Fantasia – Misja
9. L’arena – Zawodowiec
10. Title Theme – Dobry, zły i brzydki
11. Ecstasy of gold – Dobry, zły i brzydki
12. Duck you sucker – Za garść dolarów
13. The wild horde – Nazywam się Nobody
14. The Braying Mule – Django
15. Sister Sara’s theme – Django
16. De Amor – Cinema Paradiso
17. Chi Mai – Zawodowiec
18. Il grande massacre – Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
19. Jill’s Theme – Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
20. Man with the harmonica – Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/s/the-best-of-ennio-morricone/238011131585276/

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content