malopolskie

Wernisaż wystawy 19 października 2021, o godzinie 17:00.

Wystawa prac studentów Instytutu Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz, Wydziału Sztuk Projektowych w Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prezentuje dokonania zarówno z zakresu tkaniny artystycznej jak i użytkowej. Znajdą się na niej prace wykonane w różnych technikach pokazujące rozpiętość możliwości jakie daje to wyjątkowe medium.

Twórczość ostatniego czasu to dla nas wszystkich mierzenie się z trudnymi okolicznościami pandemii, zamknięcia, ograniczonego kontaktu, wkraczającej w naszą codzienność rzeczywistości wirtualnej i można odnieść wrażenie, że urzeczywistniających się wizji Stanisława Lema. Nierzadko możemy się poczuć jak Ijon Tichy wątpiący w prawdziwość bodźców płynących ze zmysłów. Czasem okoliczności paradoksalnie dodają skrzydeł i ograniczenia generują niekonwencjonalne rozwiązania i zachęcają do wykorzystania nowych technologii.

Dla niektórych studentów twórczość literacka Stanisława Lema staje się bezpośrednią inspiracją do zaprojektowania kolekcji wzorów, a w przypadku innych prace zdeterminowane okolicznościami, w których powstały przybierają formy przywodzące na myśli wizje wywiedzione z halucynacji, psychodelicznych snów, kosmicznych obrazów, czy błędu w przekazie informacji cyfrowej. Prezentowany zbiór przypomina o ważności doznań dotykowych w dobie niedostatecznej stymulacji tego zmysłu i hegemonii wzroku.

Dr Dominika Krogulska-Czekalska, dyrektor Instytutu Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz
kurator wystawy: dr Joanna Rusin/przygotowanie wystawy: Barbara Solecka GHS.

Projekt realizowany ze środków Miasta Krakowa w ramach „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 uczestnicy znajdą je na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznaczać będzie ich akceptację.

Szczegółowe informacje:
Galeria Huta Sztuki
Ośrodek Kultury im C. K. Norwida
w Krakowie, os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 wew. 25
hutasztuki@okn.edu.pl

👉 Znajdź inne ciekawe wydarzenia w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content