malopolskie
24.04.2021
12:00-14:00
15.05.2021
12:00-14:00

Zapraszamy do Muzeum na otwarte spotkania o dostępności, podczas których będzie można zapoznać się z tyflografikami i opracowaniami dotykowymi dzieł z naszej Kolekcji. W przestrzeni ekspozycyjnej zostanie utworzone stanowisko, gdzie odbiorcy będą mogli odsłuchać audiodeskrypcje, a także porozmawiać ze specjalistkami z dziedziny dostępności. Chętnym umożliwimy także zwiedzenie wystaw Kolekcji z wykorzystaniem materiałów dostosowanych dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Terminy spotkań:

▪️ 24.4.2021, sobota, godz. 12–14
▪️ 15.5.2021, sobota, godz. 12–14

Udział w cenie biletu, bez konieczności rezerwacji. Znajdą nas Państwo przy wejściu na wystawy Kolekcji MOCAK-u (poziom -1). Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego panującymi w MOCAK-u.

Prowadzenie:

Edyta Wyżga – historyczka sztuki oraz koordynatorka wystaw. Obecnie pracuje w MOCAK-u w Dziale Wiedzy o Sztuce jako specjalistka ds. edukacji oraz koordynatorka ds. dostępności. Angażuje się w działania na rzecz udostępniania sztuki osobom ze szczególnymi potrzebami.

Weronika Dziepak – edukatorka, projektantka specjalizująca się w designie uniwersalnym. Studentka kierunku Art &Design na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Członkini Studenckiego Koła Naukowego Wzornictwa Prototyp. Współpracuje z Fundacją Szansa dla Niewidomych w Krakowie i Stowarzyszeniem Dobrze.

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.