malopolskie

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza wszystkich melomanów i melomanki na kolejną odsłonę cyklu Syntezy. 25 września na scenie Klubu 303 wystąpią YO, czyli Joanna Wabik oraz Michał Wiśniowski.

Impulsem do powstania 6. edycji projektu było spotkanie Joanny Wabik i Michała Wiśniowskiego podczas poprzedniej edycji Syntez – spacerów dźwiękowych. To właśnie wtedy powstał pomysł by połączyć siły i pokazać nowohucką scenę eksperymentalną. Jej brzmienia będzie można doświadczyć właśnie podczas kolejnego wydarzenia projektowego.

W planie wydarzenia znajdą się: dwugodzinny set muzyczny w wykonaniu Michała Wiśniowskiego realizowany od godz. 18.00 do 20.00. Następnie widzowie obejrzą live act w wykonaniu YO. Przy użyciu narzędzi w postaci instrumentów klawiszowych, głosu, obiektów i obrazu (wideo) Joanna Wabik zaprezentuje swoją impresję – spojrzenie na Starą Nową Hutę.

Opis live act :
Kolejny poranek.
Zamyślam,
Zanurzam się
W niebie Nowej Huty.
Coś miga na horyzoncie.
Nad Placem Centralnym
Płynnym, prostolinijnym ruchem
Przelatuje dron.
W powietrzu – zapach jesieni.
Szyby w oknach szklą się
Srebrzyście.
Co dziś na śniadanie?
Nostalgia
w ziołach z łąk..
aut. YO

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(YO) Joanna Wabik – improwizatorka, pianistka, architekta, kompozytorka, autorka instalacji site-specific i działań z pogranicza muzyki eksperymentalnej, sztuk wizualnych, sztuki dźwięku, sztuki konceptualnej, performensu i poezji. Od 2020 roku mieszka na osiedlu Centrum D w Nowej Hucie. Dotychczas zrealizowała wiele projektów na zamówienie m.in. Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, wydawnictw muzycznych: Pionierska Records, Axis Cactus Records. W ramach programu stypendialnego „Kultura w sieci” powstał jej solowy album Alternatywka YO dla dzieci (i dla dorosłych) osadzony w estetyce muzyki współczesnej, improwizowanej i eksperymentalnej. Występowała podczas festiwali takich jak Friv, Art. Boom (Fresh Zone), Survival, Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Współpracuje z twórcami filmów animowanych, spektakli oraz z tancerzami. Jest inicjatorką, organizatorką spotkań skupiających artystów i publiczność z różnych środowisk twórczych: ZSYP oraz SUMA/ sety i kasety.

Michał Wiśniowski – pomysłodawca cyklu Syntezy, gdzie realizuje się nie tylko jako organizator wydarzeń ale również jako DJ oraz animator. Prywatnie kolekcjoner płyt winylowych. Interesuje się dźwiękiem i muzyką elektroniczną od lat wczesnoszkolnych. Miłośnik ambientu i nagrań terenowych. Niedawno zaczął przygodę z produkcją muzyki.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/605627054123348/

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.