dolnoslaskie

Świat Mistrza Beksińskiego NFM Wrocław

Wydarzenie artystyczne Świat Mistrza Beksińskiego stanowi wyjątkową propozycję dla odbiorców muzyki i malarstwa.

Beksiński tworzył swoje obrazy w nieustającym kontakcie z muzyką. Wśród najczęściej wymienianych przez niego kompozytorów znajdował się Alfred Schnittke.
Stąd też pomysł pokazania obrazów Beksińskiego w integralnym połączeniu z muzyką, co daje widzowi możliwość pogłębionych wrażeń emocjonalnych. Planowany koncert składa się z dwóch części.

Program koncertu:

W części pierwszej koncertu usłyszymy utwór współczesny “Sine Titulo” specjalnie skomponowany na potrzeby koncertu przez dyrygenta i kierownika muzycznego Szymona Sutora.
W drugiej część koncertu usłyszymy Requiem – A. Schnittke połączone z prezentacją obrazów ściśle związaną z dramaturgią muzyki.

Dodatkowo we Foyer będzie można zobaczyć wystawę oryginalnych specjalnie na tę okazję wyselekcjonowanych obrazów Zdzisława Beksińskiego.

Koncert “Świat Mistrza Beksińskiego” jest przeżyciem niezwykle wciągającym i emocjonalnym. Zawsze spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów. Jest to wydarzenie inne niż wszystkie, promujące jednego z najwybitniejszych polskich malarzy, a także promujące muzykę współczesną jednak podaną w taki sposób który jest bardzo atrakcyjny dla odbiorcy. Dodatkową atrakcją i dopełnieniem koncertu jest wystawa obrazów artysty, którą widzowie mogą oglądać we Foyer przed koncertem i w jego przerwie oraz po jego zakończeniu.

Informacje o organizatorze:
Fundacja Beksiński
Fundacja Beksiński formalnie działa od 2006 roku. Jej założyciele Państwo Janusz i Ewa Baryccy znali się osobiście z Mistrzem oraz jego rodziną od kilkudziesięciu lat. Pierwszą wystawę Beksińskiego zorganizowali w 1987 r. jako osoby prywatne zafascynowane jego twórczością. Przez lata znajomości zgromadzili dziesiątki godzin unikalnych materiałów video – osobiście nakręconych wywiadów z artystą i rozmów o sztuce i życiu. Od 2006 roku Fundacja zajmuje się promocją sztuki Mistrza poprzez organizację wystaw, koncertów a także prowadzi wykłady multimedialne dla szkół w celach edukacyjnych.

Kontakt:
www:
www.beksinski.com.pl
email:
fundacja@beksinski.com.pl
fundacjabeksinski@gmail.com
Fundacja Beksiński
tel:
501 138 329,
501 138 359,
604 295 993

Informacje pochodzą ze strony:
https://www.facebook.com/events/1756530677881286

wydarzenia kulturalne - wsparcie kultury

Znajdź inne wydarzenia kulturalne w naszej wyszukiwarce imprez

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content