mazowieckie

Zapraszamy na koncert JazzState:
Stanisław Słowiński & Franciszek Raczkowski
Stanisław Słowiński – skrzypce
Franciszek Raczkowski – piano

Data:
17 listopada 2021 (środa), godz. 20.00
Gdzie:
Klub SPATiF,
Aleje Ujazdowskie 45
Bilety:
I pula -> 30 zł
https://goingapp.pl/…/stanislaw-slowinski…/listopad-2021
II pula -> 40 zł
Stanisław Słowiński – skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista.
Z autorskim materiałem zadebiutował albumem Landscapes Too Easy To Explain, który ukazał się nakładem wydawnictwa Hevhetia.
Jego najnowszy album – Visions Violin Concerto live at ICE Kraków – nagrany został z udziałem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, AUKSO pod batutą Marka Mosia. Stanisław Słowiński uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Marcin Wasilewski.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów i festiwali. Jako lider autorskich projektów, sideman, muzyk sesyjny gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny klubów i festiwali całego świata. Tworzy również muzykę filmową i teatralną.

Franciszek Raczkowski – pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość. Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach (m. in. „Time” Przemka Kleczkowskiego i „Hala” zespołu Królestwo Beskidu) oraz w muzyce zespołów Vibe Quartet, Follow Dices, z którymi zdobył wiele nagród (Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival, Sibiu Jazz).

Jest również laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego debiutancki album (Franciszek Raczkowski Trio – Apprentice, wydawnictwo ForTune), zyskał wiele przychylnych opinii w środowisku muzycznym. Jan Ptaszyn Wróblewski stwierdził, że to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość.Ta sama muzyka znalazła się, obok nagrań Sławka Jaskułke, Leszka Możdżera i Michała Tokaja, w japońskim wydaniu zestawiającym dokonania polskich pianistów (Polish Pianism, wydawnictwo CorePort, 2017).
Po koncercie tradycyjnie odbędzie się jam session, na które wstęp jest wolny.

Autorem fotografii użytych w grafice jest Marcin Bałaban.
Organizatorem wydarzenia jest
Karolina Szewc
Fundacja JazzState

Informacje pochodzą ze strony organizatora. Warszawa

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.