W ramach lipcowej odsłony cyklu “Eko-miasto”, który jest częścią letniego programu #ŁąkaLeśmiana, spotkamy się na Facebooku z przedstawicielkami kooperatywy spożywczej – Kooperatywa Dobrze
.
???Z Agatą Sadowską – pracowniczką kooperatywy oraz Joanną Baranowską – autorką bloga organiczni.eu oraz książki “Jak kompostować” porozmawiamy o idei kooperatywy, o sensie kupowania produktów regionalnych i sezonowych oraz o tym, co możemy robić z produktami, które straciły swoją świeżość, a których nie chcemy wyrzucać.
➡️ Transmisja spotkania na żywo na Facebooku Muzeum POLIN: 16 lipca, godz. 18.00-19.00
???
Kooperatywa „Dobrze” prowadzi dwa sklepy ze zdrową żywnością w centrum Warszawy, w tym jeden na Muranowie. Stanowiąc alternatywę wobec supermarketów. Kooperatywa „Dobrze” zwiększa dostęp mieszkańców i mieszkanek Muranowa do zdrowej, świeżej i sezonowej żywności, a zarazem wspiera rozwój lokalnych, ekologicznych gospodarstw. Promuje także ekonomię współpracy,współdziałając z małymi gospodarstwami rolnymi i małymi firmami.
???
Wydarzenie jest częścią cyklu “Eko-miasto” – są to spotkania, podczas których będziemy szukać inspiracji, jak żyć bliżej natury w mieście. Już teraz zapraszamy na sierpniowe spotkania.
01.08 podczas warsztatów w plenerze na „Łące Leśmiana” przed Muzeum POLIN będziemy robić domowy kompostownik pod okiem Julii Wizowskiej – autorki bloga „Na nowo śmieci”. Natomiast 15.08 zapraszamy na spotkanie autorskie również w plenerze ze Staszkiem Łubieńskim wokół jego „Książki o śmieciach”.
Partner medialny

Tygodnik Powszechny
===
Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy
Fundusze norweskie i EOG

EEA and Norway Grants
Ambasada Norwegii w Polsce
#Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants |

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/588168231892881

 

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.