podkarpackie

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bereniką Miszczuk

Wojewódzka i Miejska i Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie online z Katarzyną Bereniką Miszczuk – pisarką, autorką powieści fantasy, m. in. Szeptucha, Noc Kupały, Żerca, kóre odbędzie się 6 listopada 2020 r. o godzinie 17.00 na platformie ClickMeeting. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Spotkanie jest bezpłatne. Aby się zarejestrować, należy wpisać się imieniem i adresem emailowym, klikając w poniższy link:

https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/spotkanie-z-katarzyna-berenika-miszczuk/register

Rejestracja jest możliwa także w czasie trwania spotkania, aż do wyczerpania limitu uczestników. Zapraszamy!

Organizację spotkania dofinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 2 czerwca 1988 w Warszawie) – bestsellerowa pisarka, na co dzień lekarka medycyny rodzinnej. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zadebiutowała mając 18 lat, gdy ukazała się jej napisana trzy lata wcześniej powieść „Wilk”. Obecnie ma na swoim koncie kilkanaście tytułów i swobodnie porusza się po wielu gatunkach, począwszy od powieści obyczajowej, przez fantastykę, science-fiction, powieść grozy, young adult, thriller, na kryminale skończywszy. Pisanie traktuje jako odpoczynek od codzienności. Jej celem jest stworzenie utworów z każdego gatunku literackiego.

Popularność przyniosła jej seria diabelsko-anielska o przygodach studentki Wiktorii, która po swojej tragicznej śmierci trafia do piekła. W jej skład wchodzą trzy tytuły: „Ja, diablica” (tłumaczenie tej powieści pojawiło się na rynku rosyjskim), „Ja, anielica” oraz „Ja, potępiona”.

Kluczem do sławy okazała się seria o Szeptusze, bohaterce słowiańskiego cyklu „Kwiat paproci”, do którego należą tomy: „Szeptucha”, „Noc Kupały”, „Żerca”, „Przesilenie”, „Jaga”.

Jest autorką niezwykle wszechstronną. Na swoim koncie ma również, m.in. kryminał „Pustułka”, thrillery „Obsesja” i „Paranoja”, a także powieść grozy „Druga szansa”. Najnowsza książka – komedia kryminalna „Ja cię kocham, a ty … miau”, została napisana z perspektywy kota.

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.