fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Eweliną Woźniak i z jej “Dniem Ojca”

Kolejna rozmowa w „Debiutach w sieci”. Tym razem spotkanie z Eweliną Woźniak. O książce, która ukazała się co prawda w ubiegłym roku, ale której z okazji Dnia Ojca nie można ominąć, rozmawiać będzie Agnieszka Blaurok. Dzień Ojca „Dzień Ojca” to książka obyczajowa, podszyta psychologią i psychoterapią. Tak o swoim debiucie pisze autorka: „Każdy z nas, nasza osobowość, to jacy jesteśmy ma początek w rodzinie, w której urodziliśmy się. Nie jest to jednak wyrok, mimo, iż wielu ludzi myśli, że skoro taki jestem to tak ma być. Wielu cierpi i nie potrafi nic z tym zrobić, a czasem wystarczy tak niewiele, uświadomienie sobie czegoś, zrozumienie. Refleksja nad sobą i spojrzenie czasem z innej perspektywy umożliwia rozpostarcie skrzydeł i daje możliwość wzniesienia się bardzo wysoko. Fabuła Historia pięciu bohaterek ma swój początek w Dniu Matki, każda ma inną historię pochodzenia, inną sytuację życiową. Historie te częściowo przeplatają się. Akcja rozgrywa się w Warszawie, a bohaterki to panie w wieku około 40 lat. Mimo, iż na pierwszym planie są kobiety to głównym zamierzeniem jest pokazanie ważnej roli ojca w rodzinie, jego pozycji i możliwości. Jego ogromnej roli w wychowaniu synów. Ówczesne kobiety mają ogromne przekonanie, iż matka jest najważniejsza. Oczywiście jest bardzo ważna, jednak nieustannie spychani na margines ojcowie są tak samo ważni dla swoich dzieci, szczególnie dla synów. Każda z bohaterek prezentuje inne relacje z własnymi rodzicami, często trudne i ciągnące się od dzieciństwa do dorosłości, każda ma lepszą lub gorszą relację ze swoimi partnerami i dziećmi. Historie te pokazują jak dzieciństwo i związek z rodzicami ma wpływ na dorosłe życie głównych bohaterów. Myślę, że wielu czytelników czytając te historie może odnaleźć fragment siebie, swoje czasem trudne relacje z bliskimi. Starałam się poruszyć tak ważne problemy psychologiczne jak żałoba, utrata nienarodzonego dziecka, zdrada, wychowanie w domu dziecka, wychowanie przez przybranego rodzica, lub przez samą matkę, ale również przekonania tych ludzi, niestety często fałszywe i wikłające ich w coraz trudniejsze sytuacje. Opisując te historie chcę pokazać poprzez terapeutyczne fragmenty, jak można zmienić coś w swoim życiu, jak niewiele często brakuje, aby życie nabrało sensu. Akcja kończy się w Dniu Ojca… Ewelina Woźniak – ur. 1977 roku w Iławie, z wykształcenia psycholog, psychoterapeutka, prywatnie żona, matka trzech synów. Przez dwanaście lat pracowała w Poradni Leczenia Uzależnień w Ostródzie zarówno z osobami uzależnionymi jak i współuzależnionymi. Ewelina Woźniak jest właścicielką Pracownia Psychologiczna Ewelina Woźniak Gabinetu Psychologicznego w Iławie, gdzie zajmuje się badaniami psychotechnicznymi dla kierowców oraz dla pracowników ochrony. Prowadzi również terapię psychologiczną indywidualną oraz małżeńską. „Dzień Ojca” to jej debiut literacki wydany przez Novae Res.

23.06.2020
16:00 - 17:00

Kolejna rozmowa w „Debiutach w sieci”. Tym razem spotkanie z Eweliną Woźniak. O książce, która ukazała się co prawda w ubiegłym roku, ale której z okazji Dnia Ojca nie można ominąć, rozmawiać będzie Agnieszka Blaurok.

Dzień Ojca

„Dzień Ojca” to książka obyczajowa, podszyta psychologią i psychoterapią. Tak o swoim debiucie pisze autorka:

„Każdy z nas, nasza osobowość, to jacy jesteśmy ma początek w rodzinie, w której urodziliśmy się. Nie jest to jednak wyrok, mimo, iż wielu ludzi myśli, że skoro taki jestem to tak ma być. Wielu cierpi i nie potrafi nic z tym zrobić, a czasem wystarczy tak niewiele, uświadomienie sobie czegoś, zrozumienie. Refleksja nad sobą i spojrzenie czasem z innej perspektywy umożliwia rozpostarcie skrzydeł i daje możliwość wzniesienia się bardzo wysoko.

Fabuła

Historia pięciu bohaterek ma swój początek w Dniu Matki, każda ma inną historię pochodzenia, inną sytuację życiową. Historie te częściowo przeplatają się. Akcja rozgrywa się w Warszawie, a bohaterki to panie w wieku około 40 lat. Mimo, iż na pierwszym planie są kobiety to głównym zamierzeniem jest pokazanie ważnej roli ojca w rodzinie, jego pozycji i możliwości. Jego ogromnej roli w wychowaniu synów. Ówczesne kobiety mają ogromne przekonanie, iż matka jest najważniejsza. Oczywiście jest bardzo ważna, jednak nieustannie spychani na margines ojcowie są tak samo ważni dla swoich dzieci, szczególnie dla synów. Każda z bohaterek prezentuje inne relacje z własnymi rodzicami, często trudne i ciągnące się od dzieciństwa do dorosłości, każda ma lepszą lub gorszą relację ze swoimi partnerami i dziećmi. Historie te pokazują jak dzieciństwo i związek z rodzicami ma wpływ na dorosłe życie głównych bohaterów.

Myślę, że wielu czytelników czytając te historie może odnaleźć fragment siebie, swoje czasem trudne relacje z bliskimi. Starałam się poruszyć tak ważne problemy psychologiczne jak żałoba, utrata nienarodzonego dziecka, zdrada, wychowanie w domu dziecka, wychowanie przez przybranego rodzica, lub przez samą matkę, ale również przekonania tych ludzi, niestety często fałszywe i wikłające ich w coraz trudniejsze sytuacje.
Opisując te historie chcę pokazać poprzez terapeutyczne fragmenty, jak można zmienić coś w swoim życiu, jak niewiele często brakuje, aby życie nabrało sensu. Akcja kończy się w Dniu Ojca…

Ewelina Woźniak

– ur. 1977 roku w Iławie, z wykształcenia psycholog, psychoterapeutka, prywatnie żona, matka trzech synów.
Przez dwanaście lat pracowała w Poradni Leczenia Uzależnień w Ostródzie zarówno z osobami uzależnionymi jak i współuzależnionymi. Ewelina Woźniak jest właścicielką Pracownia Psychologiczna Ewelina Woźniak Gabinetu Psychologicznego w Iławie, gdzie zajmuje się badaniami psychotechnicznymi dla kierowców oraz dla pracowników ochrony. Prowadzi również terapię psychologiczną indywidualną oraz małżeńską. „Dzień Ojca” to jej debiut literacki wydany przez Novae Res.

Spotkanie autorskie z Eweliną Woźniak i z jej “Dniem Ojca”

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.