fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spotkanie autorskie, Transmisja online

Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem – Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie.

Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem – Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie. 📆 21 stycznia 2021 (czwartek) godz. 18:00 📚 Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem – Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie (Wydawnictwo Czarne) – prowadzenie: dr Agnieszka Kiejziewicz 📣 Spotkanie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski. Tłumaczenie spotkania : Anna Kilmont Partner wydarzenia: Wydawnictwo Czarne 🎥 Transmisja odbędzie się na stronie: https://www.facebook.com/NordicFocusFestival ________________________ 📚 Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie, Birger Amundsen Wydawnictwo Czarne, premiera 13 stycznia 2021 Tłumaczenie: Karolina Drozdowska Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok, by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej, Kapp Wijk stało się jego domem na kolejne czterdzieści lat. „Wysoki, blady, energiczny mężczyzna. Miał brodę, ale bardziej niż trapera przypominał rabina”. Żył tak, jak zawsze pragnął, i tak jak jego zdaniem żyć było trzeba. Znany ze swojego uporu i nieprzejednania, zyskał sławę na całym Svalbardzie. Lata spędzone w samotności zahartowały go i uczyniły jeszcze bardziej nieustępliwym. Samotnik w noce polarne, latem – dusza towarzystwa. W swojej traperskiej chatce gościł agentów KGB, norweską królową i światowej sławy pianistę. Ma trudny charakter, ale jak mało kto zjednuje sobie ludzi. Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen, wieloletni powiernik Haralda, rysuje portret nietuzinkowego człowieka, który wybrał najdalszą Północ na swój dom. Z życzliwym dystansem opowiada historię Soleima, awanturnika, samotnika, a przede wszystkim oddanego przyjaciela. Człowieka pogodzonego z upływającym czasem i śmiercią. Bo jak mówi sam bohater książki: „Jestem już stary, swoje przeżyłem, więc to dla mnie żadna tragedia”. https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/harald Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/4227816517253422/

21.01.2021
18:00 -

Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem – Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie.

📆 21 stycznia 2021 (czwartek) godz. 18:00
📚 Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem – Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie (Wydawnictwo Czarne) – prowadzenie: dr Agnieszka Kiejziewicz
📣 Spotkanie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.
Tłumaczenie spotkania : Anna Kilmont
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Czarne
🎥 Transmisja odbędzie się na stronie: https://www.facebook.com/NordicFocusFestival

________________________
📚 Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie, Birger Amundsen
Wydawnictwo Czarne, premiera 13 stycznia 2021
Tłumaczenie: Karolina Drozdowska
Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok, by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej, Kapp Wijk stało się jego domem na kolejne czterdzieści lat.
„Wysoki, blady, energiczny mężczyzna. Miał brodę, ale bardziej niż trapera przypominał rabina”. Żył tak, jak zawsze pragnął, i tak jak jego zdaniem żyć było trzeba. Znany ze swojego uporu i nieprzejednania, zyskał sławę na całym Svalbardzie. Lata spędzone w samotności zahartowały go i uczyniły jeszcze bardziej nieustępliwym. Samotnik w noce polarne, latem – dusza towarzystwa. W swojej traperskiej chatce gościł agentów KGB, norweską królową i światowej sławy pianistę. Ma trudny charakter, ale jak mało kto zjednuje sobie ludzi.
Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen, wieloletni powiernik Haralda, rysuje portret nietuzinkowego człowieka, który wybrał najdalszą Północ na swój dom. Z życzliwym dystansem opowiada historię Soleima, awanturnika, samotnika, a przede wszystkim oddanego przyjaciela. Człowieka pogodzonego z upływającym czasem i śmiercią. Bo jak mówi sam bohater książki: „Jestem już stary, swoje przeżyłem, więc to dla mnie żadna tragedia”.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/harald

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/4227816517253422/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem – Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie.

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.