fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Borowiec i z jej “Gwiazdą szeryfa”

Kolejne literackie spotkanie w ramach projektu „Debiuty w sieci” to spotkanie z „Gwiazdą szeryfa” i rozmowa z Aleksandra Borowiec – finalistką m.in. konkursów organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania (2018) i Góry Literatury (2019); autorką opowiadań, publikowanych m.in. w czasopismach i magazynach literackich, takich jak \"Autograf\" czy \"Wizje\". Z Aleksandrą Borowiec spotkał się online Dawid Olejnik https://www.facebook.com/olejnikprzeczytane/ https://www.instagram.com/olejnik_przeczytane Zapraszamy serdecznie! „Gwiazda szeryfa” Zło czai się bliżej, niż myślisz Pierwsze powojenne miesiące. Do Olsztynka na Mazurach przybywa Stefan Malewski służący w szeregach Milicji Obywatelskiej. Rzeczywistość, jaką zastaje, to bandy, Wehrmacht, panoszący się wszędzie Sowieci. A jakby i tego było mało, to jeszcze... makabrycznie okaleczone zwłoki, porzucone w lesie w pobliżu miasteczka. Można by je uznać za dzieło dzikich zwierząt, gdyby nie to, że po miesiącu zostaje znalezione następne, identycznie okaleczone ciało. Cały Olsztynek jest jak jedna beczka prochu, wystarczy iskra, by podpalić lont. Panika może wybuchnąć w każdej chwili. Trzeba jak najszybciej znaleźć winnego. Kto mógł dopuścić się takiej zbrodni? Hitlerowcy? Rosjanie? A może to dzieło szaleńca? Milicja rozpoczyna śledztwo, a raczej rozpoczyna je sam Malewski, który jako jedyny dąży do poznania prawdy. Samotny szeryf rusza zatem na łowy. Nie ma jednak pojęcia, jak trudne zadanie go czeka. Jego współpracownicy ukrywają przed nim więcej, niż mogłoby się wydawać. W mazurskich lasach na dobre zalęgły się siły, na które pistolet, nóż i gołe pięści to stanowczo zbyt mało... \"Gwiazda szeryfa\" to debiut powieściowy wydany w marcu 2020 roku.

10.06.2020
18:00 - 19:00

Kolejne literackie spotkanie w ramach projektu „Debiuty w sieci” to spotkanie z „Gwiazdą szeryfa” i rozmowa z Aleksandra Borowiec – finalistką m.in. konkursów organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania (2018) i Góry Literatury (2019); autorką opowiadań, publikowanych m.in. w czasopismach i magazynach literackich, takich jak “Autograf” czy “Wizje”.

Z Aleksandrą Borowiec spotkał się online Dawid Olejnik
https://www.facebook.com/olejnikprzeczytane/
https://www.instagram.com/olejnik_przeczytane
Zapraszamy serdecznie!

„Gwiazda szeryfa”
Zło czai się bliżej, niż myślisz
Pierwsze powojenne miesiące. Do Olsztynka na Mazurach przybywa Stefan Malewski służący w szeregach Milicji Obywatelskiej. Rzeczywistość, jaką zastaje, to bandy, Wehrmacht, panoszący się wszędzie Sowieci. A jakby i tego było mało, to jeszcze… makabrycznie okaleczone zwłoki, porzucone w lesie w pobliżu miasteczka. Można by je uznać za dzieło dzikich zwierząt, gdyby nie to, że po miesiącu zostaje znalezione następne, identycznie okaleczone ciało.
Cały Olsztynek jest jak jedna beczka prochu, wystarczy iskra, by podpalić lont. Panika może wybuchnąć w każdej chwili. Trzeba jak najszybciej znaleźć winnego. Kto mógł dopuścić się takiej zbrodni? Hitlerowcy? Rosjanie? A może to dzieło szaleńca? Milicja rozpoczyna śledztwo, a raczej rozpoczyna je sam Malewski, który jako jedyny dąży do poznania prawdy.
Samotny szeryf rusza zatem na łowy. Nie ma jednak pojęcia, jak trudne zadanie go czeka. Jego współpracownicy ukrywają przed nim więcej, niż mogłoby się wydawać. W mazurskich lasach na dobre zalęgły się siły, na które pistolet, nóż i gołe pięści to stanowczo zbyt mało…
“Gwiazda szeryfa” to debiut powieściowy wydany w marcu 2020 roku.

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Borowiec i z jej “Gwiazdą szeryfa”

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.