podkarpackie

Spotkanie autorskie online z Januszem Leonem Wiśniewskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie online z Januszem Leonem Wiśniewskim, które odbędzie się 15 maja 2021 r. o g. 18:00 na platformie Clickmeeting. Spotkanie poprowadzi Bernadeta Szczypta.

www.wimbp.rzeszow.pl

Aby się zapisać, należy zarejestrować się przy pomocy imienia i adresu e-mail. Wstęp na spotkanie jest wolny. Zarejestrowani uczestnicy będą mieli możliwość dyskusji i zadawania pytań na czacie.
Spotkanie zorganizowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.
Janusz Leon Wiśniewski (ur.18 sierpnia 1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz.
Ukończył Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).
Od 1987 do 2018 roku, pracował we Frankfurcie nad Menem w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest projektantem i autorem pierwszego w świecie programu do automatycznej translacji struktur
w nomenklaturę chemiczną.
Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią “Samotność w Sieci”, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Teatr “Baltijskij Dom” w St. Petersburgu w Rosji zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie Samotności w Sieci (premiera 2009 rok). Ponad 12 lat po premierze spektakl pozostał na afiszu teatru i jest wystawiany 1-2 razy w miesiącu.

Jest autorem wielu powieści (między innymi: “Los powtórzony”, “Bikini”, “Grand”, “Na Fejsie z moim synem”), zbiorów opowiadań (między innymi: “Zespoły napięć”, “Moje historie prawdziwe’) esejów (“Czy mężczyźni są światu potrzebni? Intymna teoria względności”, “Sceny życia za ścianą”, “Nazwijmy to miłość”), a także rozpraw popularno-naukowych oraz książek dla dzieci (“Marcelinka rusza w Kosmos”, “Uczucia”, “O 7 krasnoludkach, które nigdy nie spotkały królewny Śnieżki”).
Ostatnio ukazała się jego powieść pt. “Koniec samotności”, która jest kontynuacją (po 18 latach) kultowej “Samotności w Sieci” oraz (we współautorstwie z Eweliną Wojdyło) książka podróżnicza “Nowa Zelandia. Podróż przedślubna”.
Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach. Między innymi w Rosji, Chinach, Włoszech, Turcji, Holandii, Włoszech, Belgii, Rumunii, na Ukrainie, Białorusi, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii.
W latach 2004-2019 był stałym felietonistą miesięcznika “Pani”. Ojciec dwóch córek: Joanny oraz Adrianny. Obecnie mieszka w Gdańsku oraz Frankfurcie nad Menem.

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.