podlaskie

Spotkanie autorskie – Jacek Wiśnicki i “Kartoteka Pitera P.”

Zapraszamy na ponowne spotkanie w #debiutywsieci. Tym razem będzie to spotkanie z Jackiem Wiśnickim – autorem kryminału “Kartoteka Pitera P.”.
Kryminał ten zbiera opinie zaskakującego, nietuzinkowego debiutu, dlatego i my po niego sięgnęliśmy na literacką półkę Wydawnictwa Lira, której nakładem ukazała się ta powieść. Z autorem rozmawiał Dawid Olejnik https://www.facebook.com/olejnikprzeczytane/

O KSIĄŻCE:
Każdy ma swoje sekrety. Gdy spokojnym miasteczkiem wstrząsa zbrodnia, na jaw wychodzą od dawna skrywane winy…
Paweł lubi nocne wędrówki. Jego świat to Aureolia – podwarszawska miejscowość, nad którą góruje nigdy nieukończony betonowy kościół z Chrystusem z Rur na fasadzie. W sklepie całodobowym u Blondyny wartę pełnią jej wierni klienci, a natchnione kazania wygłasza ksiądz-jąkała. Nad osiedlami wiecznie zalega wonna mgła, której wtedy nie nazywano jeszcze smogiem, a kominiarz Proca na dachach kamienic urządza sceny zazdrości. Nagle w ten świat wiecznego wczoraj wkracza śmierć…
Gdy Piter, kumpel Pawła, zostaje znaleziony martwy w kałuży krwi, leniwe życie mieszkańców Aureolii nagle nabiera rozpędu. Z ust do ust powtarzane jest jedno pytanie: kto zabił? Czy brutalne morderstwo ma związek z kartoteką pozostawioną na miejscu zbrodni?
Przesiąknięta dymem tanich papierosów historia kryminalna przenosi nas tam, gdzie grzech i świętość, zbrodnia i miłość spotykają się w budce z piwem. Śledztwo, które prowadzi na własną rękę Paweł, pozwala mu odkryć prawdę nie tylko o zabójcy, ale przede wszystkim o samym sobie.
POWYŻSZY OPIS POCHODZI ZE STRONY WYDAWCY:
https://wydawnictwolira.pl/produkt/kartoteka-pitera-p/

O AUTORZE:
Rocznik 1981. Ukończył polonistykę i kurs dokumentalny w Szkole Wajdy. Animator kultury i miejski aktywista. Przez siedem lat kierował kinem studyjnym, by następnie wejść do lokalnej polityki i sprawować funkcję zastępcy burmistrza w warszawskim Wawrze. Wielbiciel dzikiej przyrody, zwłaszcza ptaków, które fotografuje i o których pisze. Ma żonę i trójkę dzieci, mieszka na obrzeżach Warszawy.
POWYŻSZY OPIS POCHODZI ZE STRONY WYDAWCY:
https://wydawnictwolira.pl/autorzy/jacek-wisnicki/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.