wiellkopolskie

W sobotę 25 września br. na ul. Janickiego, przy okazji otwarcia biura sprzedaży osiedla Wieża Jeżyce, ruszy akcja Spotkania pod Wieżą. To cykl trzech bezpłatnych wydarzeń, organizowanych co dwa tygodnie przez Echo Investment. Pierwsze sobotnie spotkanie poświęcone będzie roślinom. Kolejne spotkania odbędą się 9 oraz 23 października br. – na każdym z nich mieszkańcy Poznania będą mogli uczestniczyć w aktywnościach z ciekawym motywem przewodnim.

Pierwsze wydarzenie, w sobotę 25 września br., rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 14:00. Na uczestników wydarzenia o godz. 10:00 będzie czekał warsztat praktyczny z pielęgnacji i przesadzania roślin, a o godz. 11:00 odbędzie się część teoretyczna wprowadzająca w świat roślin domowych i pozwalająca poznać tajniki ich doboru m.in. do warunków oświetlenia w mieszkaniu czy zamieszkujących je zwierząt. Następnie o godz. 12:00 i 13:00 ponownie odbędą się warsztaty praktyczne. Spotkanie będzie też okazją do sąsiedzkiej wymiany roślin, a także uzyskania porad w ramach roślinnego SOS. Wstęp na warsztaty jest darmowy. Za część teoretyczną i praktyczną wydarzenia będzie odpowiadała poznańska kwiaciarnia Zielnik.

Najmłodsi na evencie mogą dołączyć do wielozmysłowych, kreatywnych animacji. Należą do nich m.in. wykonywanie prac plastycznych „Roślinka mojej wyobraźni” metodą kolażu z użyciem materiałów plastycznych i sensorycznych, sadzenie pachnących ziół, które każde dziecko będzie mogło zabrać ze sobą. Kolejne atrakcje to kalkowanie i malowanie liści oraz wykorzystywanie roślin, ich owoców, łodyg do tworzenia muzyki i produkcji instrumentów.
Na uczestników wydarzeń czekać będzie także ciepła kawa i herbata oraz różne przekąski. Szczegółowy opis atrakcji będzie dostępny na wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/3N5Udmvir.

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content