Spotkanie z reżyserką przedstawienia: Weroniką Szczawińską, autorem tekstu i aktorem: Piotrem Wawrem Seniorem oraz aktorem: Łukaszem Stawarczykiem poprowadzi Krzysztof Popiołek. Spotkanie będzie transmitowane on-line po spektaklu.

 

Niezmiennie aktualny tekst Piotra Wawra Seniora oraz jego interpretacja i próba przeniesienia go na scenę w wykonaniu Weroniki Szczawińskiej staną się punktem wyjścia do podjęcia rozmowy na temat osobistego zapisu tragicznych wydarzeń, ich przetworzeń, zniekształceń i zmian, które przynosi w ich odbiorze czas. A także na temat tego, czym jest, z czym się boryka, czym jest obciążona, czego nie spełnia i jaki ma/może mieć wpływ na życie każdego z nas służba medyczna. Jak dzisiaj przysięga Hipokratesa odbija się w pandemicznym lustrze funkcjonowania naszego państwa? Czy skrajnie osobista historia może stać się obrazem błędów i uchybień całego systemu i obnażyć mechanizmy, w które z założenia wpisane jest cierpienie? W jaki sposób rozmawiać i opowiadać o życiu i nieuchronnie zawartej w nim śmierci? W jaki sposób nie/mówić o chorobie?

Weronika Szczawińska – reżyserka, dramaturżka i performerka, absolwentka i wykładowczyni warszawskiej Akademii Teatralnej, współzałożycielka kolektywu działającego w ramach Instytutu Sztuk Performatywnych, laureatka m.in. Paszportu Polityki 2019 za „spektakle intymne i czułe, w których łączy perspektywę osobistą z ważną tematyką społeczną”.

Piotr Wawer sr – warszawski twórca i aktor niezależny, związany z ruchem amatorskim i offowym. Współpracował z warszawskimi teatrami repertuarowymi (Teatr Powszechny, Współczesny czy Dramatyczny). Stworzył liczne epizodyczne role filmowe i telewizyjne, współpracując między innymi z Krzysztofem Zanussim, Barbarą Sass i Kazimierzem Kutzem. Współzałożyciel, aktor, reżyser i wieloletni menedżer Teatru Parabuch.

Łukasz Stawarczyk – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser. Współpracował z wieloma scenami w Polsce, m. in. z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrem Nowym i teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Członek niemieckiego kolektywu kainkollektive. Od 2020 roku członek zespołu aktorskiego Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Krzysztof Popiołek – reżyser, absolwent krakowskiej PWST, współpracował z wieloma teatrami, m.in. Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, Teatrem Żydowskim w Warszawie. Twórca i kurator autorskiego programu „Nowe Formy Teatru” w Mazowieckim Instytucie Teatralnym. W szczecińskim Teatrze Kana wyreżyserował spektakl „Gęstość zaludnienia”.

Informacje pochodzą z strony: https://www.facebook.com/events/754919441953037

Udostępnij:


2024 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content