Spektakl dla dzieci pt. „Wars i Sawa” Teatru Igraszka

W legendzie o powstaniu Warszawy występują piękne lalki teatralne, a historia opowiadana jest z wykorzystaniem licznych piosenek i dźwięków, które pozwolą zagłębić się dzieciom w świat prastarej baśni. Spektakl jest zrealizowany w formie klasycznego teatru lalek, jednak w świat baśni wprowadza dzieci postać narratora, który jest w żywym planie.

Link do transmisji online na żywo https://youtu.be/BAIpelvm0_I

Dawno temu, nad Wisłą żył zły czarodziej, który gardził wszystkimi stworzeniami, ale najbardziej na świecie nienawidził ptaków. Mieszkała w tej krainie również piękna Sawa, która właśnie ptaki kochała najmocniej. Pewnego razu stanęła w obronie skrzydlatych przyjaciół i czarodziej zamienił ją w syrenę. Nieopodal żył również rybak Wars, który na swej pierwszej wyprawie złowił Suma, darował mu jednak życie, w zamian dowiedział się od niego o zniewolonej dziewczynie. Wars musi dopłynąć do Wiklinowej Wyspy, gdzie poznaje Wietrznego Ptaka, ten niezwykły kompan pomaga mu pokonać potwora i oswobodzić Sawę.
Scenariusz: Paweł Kołodziejski na motywach opowiadania Wandy Chotomskiej
Reżyseria: Zespół
Lalki: Beata Chojak
Muzyka, aranżacja, efekty dźwiękowe: Paweł Sulewski, Paweł Kołodziejski
Czas trwania: ok. 45 minut
UWAGA! O możliwości obejrzenia spektaklu na widowni, ul. 1 Sierpnia 36 a, III piętro, wstęp 10 zł od osoby – poinformujemy wkrótce w wydarzeniu oraz na stronie www.osw.dkwlochy.pl. Wstęp na widownię będzie możliwy po otwarciu instytucji kultury i zakupieniu biletów.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/729437821069111

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.