lodzkie

Spektakle baletowe z Teatru Bolszoj w Moskwie powracają do kin!
Najnowszy sezon baletowych retransmisji do kin rozpoczniemy w listopadzie pokazem 𝗦𝗽𝗮𝗿𝘁𝗮𝗸𝘂𝘀𝗮, wybitnego baletu skomponowanego przez Arama Chaczaturiana.

𝟮𝟴 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟭, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟰:𝟬𝟬

🎟 Bilety w cenie 25 zł ulgowy i 30 zł normalny są dostępne na stronie http://bityl.pl/zLBbE
⌚ Czas trwania 2 godz. 50 minut

Muzyka: Aram Chaczaturian
Choreografia: Jurij Grigorowicz

Obsada: pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy Teatru Bolszoj

Streszczenie:
Akcja rozgrywa się w Cesarstwie Rzymskim. Spartakus oraz jego żona Frygia trafiają do niewoli i zostają rozdzieleni przez handlarzy niewolników. Wiedziony miłością do żony i pragnieniem odzyskania wolności Spartakus staje na czele rebelii.

SPARTAKUS – spektakl baletowy Teatru Bolszoj:

Spartakus to wizytówka stylu Bolszoj. Przedstawienie miało premierę w 1968 roku i do tej pory cieszy się niesłabnącym powodzeniem, głównie ze względu na wirtuozowskie popisy męskiej części zespołu. Myślą przewodnią dzieła jest walka o wolność, a dzieje buntu gladiatorów – jej wielką metaforą. Spartakus to monumentalny fresk o wieloplanowej akcji, wątkach epickich, tragicznych i lirycznych, pełen ostrych spięć dramatycznych, operujący tłumami na scenie. Obok rytmów tanecznych i reminiscencji folkloru różnych narodów – zwłaszcza ormiańskiego, gruzińskiego i tureckiego – dominują rytmy marszowe i tryumfalne. Historię Spartakusa na język tańca przełożył Jurij Grigorowicz, jeden z najważniejszych choreografów baletu Bolszoj i jego długoletni dyrektor artystyczny.


👉 Znajdź inne ciekawe wydarzenia w Łodzi w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<


Bezpłatne dodawanie wydarzeń Tutaj możesz też samodzielnie dodać wydarzenie

>>>bezpłatne dodawanie imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content