W cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Spacery UNESCO” zapraszamy na podróż do Londynu!

W pierwszej połowie XVII wieku za sprawą dwóch pierwszych władców Anglii z dynastii Stuartów: Jakuba VI i Karola, Londyn przeszedł radykalną transformację. W odróżnieniu do oszczędnego dworu królowej Elżbiety I, jej następcy nie skąpili środków na imponujące realizacje architektoniczne w nowym klasycyzującym stylu.
Podczas wykładu podążymy śladami najważniejszego autora przemiany miasta, wykształconego we Włoszech architekta Inigo Jonesa: od Queen’s House w Greenwich do Covent Garden i Whitehall i przyjrzymy się burzliwym losom spektakularnej kolekcji malarstwa zgromadzonej przez Karola I.

🗣 Prowadząca: dr Ewa Kociszewska – historyczka sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się historią sztuki nowożytnej europejskiej (szczególnie francuskiej), historią idei, historią kobiet i gender studies.


ℹ️ Informacje o wydarzeniu online:
👉Wejściówki online do kupienia przez stronę internetową – bilety 5 zł: [KLIK]
Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.
💻 Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. Więcej wykładów online znajdziesz tutaj: [KLIK]

Spacery UNESCO: Londyn pierwszych Stuartów | Online

Więcej informacji o wydarzeniu online: FB


👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content