fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Wydarzenie plenerowe

Spacer architektoniczny: Krosno w hurcie i detalu

Spacer architektoniczny: Krosno w hurcie i detalu Termin: 28 czerwca (niedziela) 2020 r., godzina 13:00 Miejsce: Teren krośnieńskiego rynku i pl. Konstytucji 3 Maja; Start pod BWA Oprowadza: Katarzyna Solińska Miejską architekturę postrzegamy zazwyczaj hurtowo – ciągi kamienic, zlewające się elewacje, mnożące pasy okien, umykające kalkulacji kondygnacje. Ten „wielopak” wrażeń powoduje, że często umyka nam pewien ważny szczegół – detal architektoniczny. Podczas spaceru zastanowimy się wspólnie, co w wizji miasta jest cenniejsze - ogląd hurtowy, czy może detaliczny? Przyjrzymy się krośnieńskiej architekturze „w szczególności” – detalowi, ornamentowi, szyldom i płaskorzeźbom - tym historycznym, historyzującym oraz tym, które przeszły już do historii. Spacer będzie okazją do poznania Krosna i w ogóle, i w szczególe i pod każdym innym względem. Zapraszamy!

28.06.2020
13:00 - 14:00

Spacer architektoniczny: Krosno w hurcie i detalu
Termin: 28 czerwca (niedziela) 2020 r., godzina 13:00
Miejsce: Teren krośnieńskiego rynku i pl. Konstytucji 3 Maja; Start pod BWA
Oprowadza: Katarzyna Solińska

Miejską architekturę postrzegamy zazwyczaj hurtowo – ciągi kamienic, zlewające się elewacje, mnożące pasy okien, umykające kalkulacji kondygnacje. Ten „wielopak” wrażeń powoduje, że często umyka nam pewien ważny szczegół – detal architektoniczny.

Podczas spaceru zastanowimy się wspólnie, co w wizji miasta jest cenniejsze – ogląd hurtowy, czy może detaliczny? Przyjrzymy się krośnieńskiej architekturze „w szczególności” – detalowi, ornamentowi, szyldom i płaskorzeźbom – tym historycznym, historyzującym oraz tym, które przeszły już do historii.

Spacer będzie okazją do poznania Krosna i w ogóle, i w szczególe i pod każdym innym względem.

Zapraszamy!

Spacer architektoniczny: Krosno w hurcie i detalu

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.