lodzkie

Pierwsza sonda na orbicie Marsa, pokojowa nagroda Nobla dla Willy’ego Brandta, narodziny Tupac’a Shakura, premiera kultowego filmu „Hydrozagadka”, Intel wprowadził na rynek pierwszy na świecie mikroprocesor, pierwsza transmisja w kolorze w Telewizji Polskiej… To zaledwie kilka z wydarzeń, które przyniósł rok 1971. The Doors wydało swój szósty album, ostatni nagrany z Jim’em Morrisonem.

Rok 1971 był okresem, obfitującym właśnie w niesamowite, ponadczasowe dokonania muzyczne. Epokowe płyty wydali m.in.: Marvin Gaye, Joni Mitchell i Led Zeppelin, a u nas Marek Grechuta i Anawa, Dżamble oraz Klan. Szczególne miejsce w naszych sercach i kolekcjach płyt zajmuje jednak zupełnie inny album, wydany przed pół wiekiem. Mowa o „L.A. Woman”, czyli ostatnim przystanku we wspólnej artystycznej podróży Jima Morrisona i zespołu The Doors.

Festiwal Soundedit kieruje się jasną zasadą: „robimy rzeczy, których wcześniej nie było”. Płyta „L.A. Woman” ukazała się w marcu 1971 r., kilka miesięcy później, 4 lipca w Paryżu, wybrzmiał ostatni akord tej niesamowitej, muzycznej historii. Pół wieku po śmierci Jima Morrisona, mamy niewątpliwy zaszczyt poinformować, że grono znakomitych artystów postanowiło przygotować koncertowe wykonanie tej klasycznej już dziś płyty.

21 października (czwartek), czyli pierwszego dnia tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, zespół pod kierownictwem Marcina Zabrockiego (Hey, Pogodno, Mr.D) z udziałem wybitnych solistów wykona utwory z płyty „L.A. Woman”. Nieśmiertelne piosenki, takie jak: „Changeling”, „Love Her Madly”, tytułowy „L.A. Woman” czy „Riders On The Storm” zaśpiewają m.in.: Organek, Waluś (WaluśKraksaKryzys), Jakub Stankiewicz (Braty z Rakemna) i legendarna wokalistka rodem z Łodzi, nazywana „pierwszą damą bluesa” – Elżbieta Mielczarek.

Łódzki zespół Jezabel Jazz wystąpi w ramach afterparty i zagra swój pierwszy po 15 latach koncert! Tego wieczoru nie wolno przegapić, potem nie będzie można o nim zapomnieć. Klub Wytwórnia (Łódź, ul. Łąkowa), 13. edycja Festiwalu Soundedit. Duch i poezja The Doors będą z nami.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/812373762795294

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.