fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spotkanie autorskie, Transmisja online

Soroczka – spotkanie z Angeliką Kuźniak

Soroczka – spotkanie z Angeliką Kuźniak 25 XI | 18:00 | Facebook MBP Soroczka Spotkanie z Angeliką Kuźniak Prowadzenie: Mateusz Torzecki Angelika Kuźniak w poetycki i pełen wrażliwości sposób opisuje spotkanych na swojej drodze ludzi, którzy ze spokojem ducha i godnością oczekują na śmierć. Ludzie starsi, młodsi. Od dawna starannie obmyślają, w czym położą się do trumny, jaka ona będzie, kto przyjdzie ich pożegnać, co dostaną na ostatnią drogę. Wyobrażając sobie własne odchodzenie, tak naprawdę opowiadają o życiu – doświadczeniach, które stały się ich udziałem, relacjach z sąsiadami, żywionych uczuciach, przekonaniach i o tym, w co wierzą. Historie kolejnych bohaterów autorka przeplata fragmentami Pieśni pustonocnych, przywołującymi na myśl obrzędy dziadów. Z opowieści Kuźniak wyłania się niezwykły obraz tego, jak na przestrzeni lat zmieniał się stosunek do śmierci. Soroczka to poetycki Zapis socjologiczny – mądre, naturalistyczne i zarazem metafizyczne uchwycenie tego, co umyka w codziennym zgiełku spraw. Co tu dużo gadać: człowiek rodzi się na śmierć, a umiera na życie. Angelika Kuźniak – reporterka przywracająca życie postaci Papuszy, Zofii Stryjeńskiej czy Olgi Boznańskiej. Doskonale zorientowana w artystycznym świecie kobiet, z psychologicznym sznytem obnażająca motywację swoich bohaterek. Mistrzyni faktograficznego detalu i pogłębionej analizy swoich protagonistek. Znakomicie łącząca prywatną historię wpisaną w dużą historię. Codzienność i drobne zatrudnienia wpisane w wielkie sprawy, zmieniający się gwałtownie świat. Wszystko podane transparentnym językiem, zostawiając czytelnika sam na sam z biografią, wobec której trzeba jakoś się określić. Wie, co diabli nadali, gustuje w chlebie prawie powszednim. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2920215394745112/

25.11.2020
18:00 -

Soroczka – spotkanie z Angeliką Kuźniak

25 XI | 18:00 | Facebook MBP
Soroczka
Spotkanie z Angeliką Kuźniak
Prowadzenie: Mateusz Torzecki

Angelika Kuźniak w poetycki i pełen wrażliwości sposób opisuje spotkanych na swojej drodze ludzi, którzy ze spokojem ducha i godnością oczekują na śmierć. Ludzie starsi, młodsi. Od dawna starannie obmyślają, w czym położą się do trumny, jaka ona będzie, kto przyjdzie ich pożegnać, co dostaną na ostatnią drogę. Wyobrażając sobie własne odchodzenie, tak naprawdę opowiadają o życiu – doświadczeniach, które stały się ich udziałem, relacjach z sąsiadami, żywionych uczuciach, przekonaniach i o tym, w co wierzą. Historie kolejnych bohaterów autorka przeplata fragmentami Pieśni pustonocnych, przywołującymi na myśl obrzędy dziadów. Z opowieści Kuźniak wyłania się niezwykły obraz tego, jak na przestrzeni lat zmieniał się stosunek do śmierci. Soroczka to poetycki Zapis socjologiczny – mądre, naturalistyczne i zarazem metafizyczne uchwycenie tego, co umyka w codziennym zgiełku spraw. Co tu dużo gadać: człowiek rodzi się na śmierć, a umiera na życie.

Angelika Kuźniak – reporterka przywracająca życie postaci Papuszy, Zofii Stryjeńskiej czy Olgi Boznańskiej. Doskonale zorientowana w artystycznym świecie kobiet, z psychologicznym sznytem obnażająca motywację swoich bohaterek. Mistrzyni faktograficznego detalu i pogłębionej analizy swoich protagonistek. Znakomicie łącząca prywatną historię wpisaną w dużą historię. Codzienność i drobne zatrudnienia wpisane w wielkie sprawy, zmieniający się gwałtownie świat. Wszystko podane transparentnym językiem, zostawiając czytelnika sam na sam z biografią, wobec której trzeba jakoś się określić. Wie, co diabli nadali, gustuje w chlebie prawie powszednim.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2920215394745112/

Soroczka – spotkanie z Angeliką Kuźniak

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.