Spotkanie autorskie, Webinar, Edukacja kulturalna

Scena Premier Naukowych: Naukowy Talk Show

Scena Premier Naukowych: Naukowy Talk Show Zapraszamy na trzecią odsłonę Sceny Premier Naukowych: Naukowego Talk Show. Tym razem spotkamy się z dr Moniką Glosowitz - laureatką Poznańskiej Nagrody Literackiej – Stypendium im. S. Barańczaka za monografię „Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet”. \"Działalność feministek w naszym kraju miała niewątpliwie wyzwalający charakter. Siła ich działań, tak jak siła innych radykalnych ruchów, brała się z emocji\" - pisze w swojej książce dr Monika Glosowitz z Instytutu Literaturoznawstwa, która zajmuje się m.in. gender studies oraz tłumaczeniami tekstów filozoficznych. W trakcie naszego spotkania opowie między innymi o emocjach i sposobach ich wyrażania w poezji tworzonej przez kobiety reprezentujące różne pokolenia. Zastanowimy się nad rolą poezji w tworzeniu nowej rzeczywistości i jej wpływie na zmiany społeczne i kulturowe w Polsce i na świecie. Spotkanie poprowadzi Artur Madaliński - filolog, menadżer kultury, wykładowca akademicki, dyrektor Muzeum \"Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie\". Bądźcie z nami 28 stycznia o godzinie 18.00. Link do transmisja online: niebawem 🙂 Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/333172274492338/

28.01.2021
18:00 -

Scena Premier Naukowych: Naukowy Talk Show

Zapraszamy na trzecią odsłonę Sceny Premier Naukowych: Naukowego Talk Show. Tym razem spotkamy się z dr Moniką Glosowitz – laureatką Poznańskiej Nagrody Literackiej – Stypendium im. S. Barańczaka za monografię „Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet”.
“Działalność feministek w naszym kraju miała niewątpliwie wyzwalający charakter. Siła ich działań, tak jak siła innych radykalnych ruchów, brała się z emocji” – pisze w swojej książce dr Monika Glosowitz z Instytutu Literaturoznawstwa, która zajmuje się m.in. gender studies oraz tłumaczeniami tekstów filozoficznych. W trakcie naszego spotkania opowie między innymi o emocjach i sposobach ich wyrażania w poezji tworzonej przez kobiety reprezentujące różne pokolenia. Zastanowimy się nad rolą poezji w tworzeniu nowej rzeczywistości i jej wpływie na zmiany społeczne i kulturowe w Polsce i na świecie.
Spotkanie poprowadzi Artur Madaliński – filolog, menadżer kultury, wykładowca akademicki, dyrektor Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.
Bądźcie z nami 28 stycznia o godzinie 18.00.
Link do transmisja online: niebawem 🙂

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/333172274492338/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scena Premier Naukowych: Naukowy Talk Show

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.