Po letniej przerwie serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na kolejną prelekcję podróżniczą on-line. Tym razem chcę opowiedzieć o Sankt Petersburgu, jednym z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych miast świata.

Wspólnie zobaczymy jego najbardziej znane zabytki – m.in. najstarszą część miasta – Twierdzę Pietropawłowską, słynny i bogaty w dzieła sztuki Ermitaż, interesujące i piękne sobory: Kazański, św. Izaaka czy Zbawiciela na Krwi. Przespacerujemy się Newskim Pospektem na Plac Pałacowy i pod budynek Admiralicji. Będziemy podziwiać wspaniałe pomniki Piotra I i Katarzyny Wielkiej. Odwiedzimy także podmiejskie carskie rezydencje w Peterhofie i Carskim Siole.

Nie zabraknie również rejsu łodzią po rzekach i kanałach Petersburga oraz słowa o “białych nocach”, które przyciągają do miasta turystów w okresie letnim. Postaram się zaprezentować także mniej znane zakątki miasta jak np. niedawno oddany do użytku wieżowiec Gazpromu będący najwyższym budynkiem w Europie.

Na prelekcję zapraszam w sobotę 23 października o godzinie 18:00. Spotkanie potrwa około godziny plus czas na Państwa pytania. Transmisja na żywo odbędzie się na kanale Wostok Podróże na YouTube https://www.youtube.com/c/WostokPodroze. Najłatwiej dołączyć do prelekcji klikając na parę minut przed rozpoczęciem na ten link: https://www.youtube.com/watch?v=II3IwSKWwGU. Prelekcja będzie zarchiwizowana i pozostanie udostępniona do późniejszego odtworzenia.

Jak zawsze udział w spotkaniu jest bezpłatny! Jeśli ktoś z Państwa ma życzenie docenić moją pracę nad prelekcjami i blogiem oraz przewodnikiem po Moskwie, który obecnie opracowuję, najprościej można zrobić to poprzez serwis Patronite – https://patronite.pl/wostokpodroze lub postawić mi wirtualną kawę: https://buycoffee.to/wostokpodroze

Z góry dziękuję i do zobaczenia!

Spotkanie poprowadzi Tomasz Jeżowski – pilot wycieczek, pasjonat historii i podróży, zainteresowany wszystkim, co położone na wschód od Bugu. Od lat oprowadza polskich turystów po Rosji, Ukrainie i państwach kaukaskich. Wyprawy na Wschód łączy z pracą przewodnika miejskiego po Krakowie.

Informacje pochodzą ze strony organizatora. Online

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content