Salon zdobywców: Agnieszka Dauksza i Katarzyna Kobylarczyk

Nadrabiamy zaległości z 2020! W marcu (i maju) zapraszamy na trzy odsłony Salonu zdobywców, który zwykle organizowaliśmy w grudniu przy okazji Wrocławskich Targów Dobrych Książek. We wtorek 4 maja odwiedzą nas Agnieszka Dauksza (laureatka Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”) i Katarzyna Kobylarczyk (laureatka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki). Rozmowę prowadzić będzie red. Michał Nogaś.
Czas: wtorek 4 maja, godz. 19.00
Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury
Spotkanie będzie można śledzić na żywo na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Klubu Proza i Wrocławskich Targów Dobrych Książek.
Ponadto – jeśli pozwolą na to przepisy związane z organizacją wydarzeń kulturalnych – przewidujemy zapisy na spotkanie dla tych, którzy chcieliby wziąć w nich udział osobiście. Informacje na temat zapisów podamy po 25 lutego.
—————————————————————————–
Więcej o Salonie zdobywców 2020(21)
Poczynając od 2018 roku przy okazji kolejnych edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek Wrocławski Dom Literatury organizował Salon zdobywców – swoiste posumowanie sezonu nagród literackich w Polsce. W ostatnich miesiącach 2018 i 2019 roku Klub Proza odwiedziły laureatki i laureaci najważniejszych rodzimych wyróżnień literackich, w tym m.in.: Anna Bikont, Paweł Sołtys, Julia Fiedorczuk, Małgorzata Lebda, Zyta Rudzka czy Adam Wicha. W grudniu 2020 z przyczyn oczywistych nie mogły odbyć się wrocławskie Targi Książki, tym samym nie było też Salonu zdobywców. Teraz postanowiliśmy zaległości z 2020 przynajmniej częściowo nadrobić.
W trzy marcowe wieczory porozmawiamy ze zdobywczyniami i zdobywcami następujących nagród literackich w 2020: Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, Nagrody Conrada, Paszportu Polityki, Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Literackiej Nike, Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz oraz Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.
Rozkład jazdy wygląda następująco:
Wtorek | 9 marca 2020 | 19.00
Dorota Kotas/ „Pustostany”/ Niebieska Studnia / Nagroda Literacka Gdynia (proza) i Nagroda Conrada
Barbara Sadurska/ „Mapa”/ Nisza/ Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza
Dominika Słowik/ „Zimowla”/ Znak/ Paszport POLITYKI 2019
w rozmowie z Michałem Nogasiem
Niedziela | 14 marca 2020 | 17.00
Łukasz Orbitowski/ „Kult” / Świat Książki / Nagroda Literacka m.st. Warszawy (proza)
Radek Rak/ „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”/ Powergraph /Nagroda Literacka Nike
w rozmowie z Irkiem Grinem
Wtorek | 4 maja 2021 | 19.00
Agnieszka Dauksza/ „Jaremianka. Biografia” / Znak / Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz
Katarzyna Kobylarczy/ „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”/ Wydawnictwo Czarne/ Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki
w rozmowie z Michałem Nogasiem
Wszystkie spotkania będzie można śledzić na żywo na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Klubu Proza i Wrocławskich Targów Dobrych Książek.
Ponadto – jeśli pozwolą na to przepisy związane z organizacją wydarzeń kulturalnych – przewidujemy zapisy dla tych, którzy chcieliby w spotkaniach uczestniczyć osobiście. Informacje na temat zapisów podamy 25 lutego.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/926773318097882/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.