Seans, Transmisja online

Rozbiory Polski w kinie | „Diabeł” Andrzeja Żuławskiego

Rozbiory Polski w kinie | „Diabeł” Andrzeja Żuławskiego Zapraszamy na #ObrazyHistorii online! Tematem, który poruszymy podczas najnowszych Obrazów Historii będą rozbiory Polski w kinie. W lutym obchodzimy rocznicę układu rosyjsko-pruskiego, który został potajemnie podpisany w Petersburgu 17 lutego 1772 roku, rozpoczynając tym samym pierwszy z trzech rozbiorów Polski. Punktem wyjścia do dyskusji będzie film „Diabeł” w reżyserii Andrzeja Żuławskiego. O rozbiorach Polski w filmie rozmawiać będą: dr Mateusz Werner, filozof kultury i filmoznawca z Instytutu Pileckiego, oraz jego goście: ✅ dr Jacek Kordel – historyk z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego UW ✅ prof. Piotr Kletowski – filmoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego Podczas spotkania będzie również szansa na zadawanie własnych pytań. Zapraszamy! _____________________________ Dyskusja odbędzie się w ramach cyklu #ObrazyHistorii. Znacie go z pokazów filmów o tematyce historycznej w kinie Elektronik. Teraz, w czasie epidemii, cykl powraca w zupełnie nowej odsłonie. W tej edycji skupimy się na filmach znanych oraz ogólnie dostępnych, by spojrzeć na nie świeżym okiem i odkryć nową perspektywę. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/249520796615125/

23.02.2021
18:00 -
proanima.pl

Rozbiory Polski w kinie | „Diabeł” Andrzeja Żuławskiego

Zapraszamy na #ObrazyHistorii online!
Tematem, który poruszymy podczas najnowszych Obrazów Historii będą rozbiory Polski w kinie. W lutym obchodzimy rocznicę układu rosyjsko-pruskiego, który został potajemnie podpisany w Petersburgu 17 lutego 1772 roku, rozpoczynając tym samym pierwszy z trzech rozbiorów Polski.
Punktem wyjścia do dyskusji będzie film „Diabeł” w reżyserii Andrzeja Żuławskiego.

O rozbiorach Polski w filmie rozmawiać będą: dr Mateusz Werner, filozof kultury i filmoznawca z Instytutu Pileckiego, oraz jego goście:
✅ dr Jacek Kordel – historyk z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego UW
✅ prof. Piotr Kletowski – filmoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Podczas spotkania będzie również szansa na zadawanie własnych pytań. Zapraszamy!
_____________________________
Dyskusja odbędzie się w ramach cyklu #ObrazyHistorii. Znacie go z pokazów filmów o tematyce historycznej w kinie Elektronik.
Teraz, w czasie epidemii, cykl powraca w zupełnie nowej odsłonie. W tej edycji skupimy się na filmach znanych oraz ogólnie dostępnych, by spojrzeć na nie świeżym okiem i odkryć nową perspektywę.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/249520796615125/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Rozbiory Polski w kinie | „Diabeł” Andrzeja Żuławskiego

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.