malopolskie

Zbiórka (własnoręcznie wykonanych) kartek urodzinowych dla C. K. Norwida z okazji 200-lecia urodzin poety. Dokładnie co do dnia, w czwartek 24 września 2021 r., obchodzimy 200-lecie urodzin Cypriana Kamila Norwida, patrona naszego Ośrodka. Z tej okazji: hip, hip, hurra!

Cyprian Kamil Norwid był artystą w szerokim znaczeniu tego słowa. Autor wierszy, dramatów, utworów prozatorskich – ale także malarz, grafik i rzeźbiarz. Za życia był jednak artystą niedocenianym. Jeden z najwybitniejszych polskich poetów XIX wieku zmarł w biedzie, samotności i zapomnieniu… Dlatego pragniemy by swoje 200 urodziny Norwid obchodził hucznie, radośnie i w gronie życzliwych mu osób. Zatem do dzieła – organizację urodzin Wieszcza czas zacząć*! Zaczniemy prosto, bo od okolicznościowej kartki. Przygotujcie papier, kredki, flamastry, ewentualnie farby. Zgromadzony zastaw można uzupełnić o różnobarwną bibułę, brokat w kleju, dżety imitujące diamenty, cekiny lub inne papierniczo-dekoracyjne zbytki. Tak przygotowani, zabieramy się za tworzenie kartki urodzinowej dla Norwida. Tylko nie zapomnijcie wykaligrafować na niej życzeń i winszowań pełnych ciepła, życzliwości i uznania dla twórczości Wieszcza!

Gotowe kartki uprzejmie prosimy dostarczyć do nas, czyli do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5, Kraków) do 19 września 2021 r. Można to zrobić:
– osobiście: pozostawiając kartkę w specjalnie do tego celu przygotowanym pudełku w Ośrodku.
Uwaga! Tylko w godzinach działania/otwarcia Ośrodka!
– pocztą: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
Prosimy nie wysyłać do nas kartek mailem (w formie skanu) oraz gołębiem pocztowym 😊
Wykonane i dostarczone przez Was kartki, roześlemy w Polskę do instytucji – podobnie jak my – zajmujących się podtrzymywaniem pamięci i propagowaniem twórczości Norwida, życząc im od Was i nas wszystkiego najlepszego z okazji 200-lecia urodzin Wieszcza.
Osoby nie posiadające w domu niezbędnych artykułów papierniczych do wykonania kartki, lub preferujące kolektywne prace twórcze, zapraszamy 9 września (czwartek) 2021 r. w godz. 16.00-18.00 do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, na wspólne wykonywanie kartek.
Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

* W dniach 26-28 listopada 2021 zapraszamy na Norwid Festiwal 2021 pod hasłem „Dopokąd idę!…”, czyli krakowską odsłonę obchodów Roku Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin. W programie panele dyskusyjne, recytacja, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer po Krakowie śladami poety oraz gra terenowa. Więcej informacji wkrótce na www.nhlab.okn.edu.pl. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.