malopolskie

Kolorowanki z Cyprianem Norwidem w roli głównej do pobrania ze strony internetowej www.nhlab.okn.edu.pl i samodzielnego wydruku.

W 2021 r. obchodzimy 200-lecie urodzin Cypriana Kamila Norwida. Jako Ośrodek Kultury, którego patronem jest Norwid, będziemy to rocznicowe wydarzenie świętować z przytupem – poprzez organizowany przez nas Norwid Festiwal 2021*, który odbędzie się w dniach 26-28 listopada 2021 r.

Zanim jednak Festiwal rozpocznie się na dobre – w ramach przedbiegu przed zbliżającym się wydarzeniem – zachęcamy (głównie dzieci) do zaznajomienia się z postacią poety przez malowanki. Na stronie Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa www.nhlab.okn.edu.pl w dniach 11-15 października 2021 r. opublikujemy kolorowanki z Cyprianem Kamilem w roli głównej. Nakłaniamy by grafiki pobrać i wydrukować, a następnie przy pomocy kredek lub flamastrów rodzinnie pokolorować poetę. Malując godzi się wychodzić za linie, dorysowywać własne tło lub fantazyjnie dobierać kolory – Wieszcz się nie obrazi.

Bezsprzecznie twierdzimy, że Norwid wielkim artystą był, a jego twórczość i postać może być inspiracją dla współczesnych. Zatem współcześni mali plastycy – dobrej zabawy! I niech stanie się ona pretekstem do bliższego zaznajomienia się z poetą i jego twórczością.

PS. A skoro o twórczości poety mowa, oto jej próbka: „CZASY SKOŃCZONE!” – utwory Norwida w interpretacji Tomasza Schimscheinera (premiera filmu) – https://www.youtube.com/watch?v=LU64rMzmUD4.

*Norwid Festiwal 2021 – krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem „Dopokąd idę!…”. Projekt popularyzuje postać i twórczość Norwida – jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane są jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołującym się do kultury współczesnej oraz angażującym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamość uczestników, podnosząc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łączących działalność literacką z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenową. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.