fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Transmisja online

Rafał Stradomski – muzycznie i literacko LIVE

DZIENNIKARZE ARTYSTOM – ARTYŚCI DZIENNIKARZOM: Rafał Stradomski – muzycznie i literacko Koncert utworów i wieczór autorski Rafała Stradomskiego otworzy cykl imprez „Dziennikarze artystom – artyści dziennikarzom” organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Transmisja wydarzenia, które odbędzie się w ramach projektu „Kultura w sieci”, rozpocznie się we wtorek, 9 czerwca, o godz. 18 na portalu sdp.pl. Rafał Stradomski (rocznik 1958) to artysta wielu talentów - kompozytor, pianista, pisarz, autor sztuk teatralnych. Kompozycję studiował w warszawskiej Akademii Muzycznej i paryskiej Ecole Normale de Musique. Jest laureatem konkursów m.in. finalistą I Międzynarodowego Konkursu na Kwintet saksofonowy w Paryżu. W czasie koncertu będziemy mieli okazję wysłuchać światowych prawykonań wielu utworów kompozytora, usłyszymy: Wariacje na temat Scarlattiego na obój albo saksofon solo, II Trio fletowe Bach in memoriam, Scherzo-Variazioni su un tema di Paganini na obój solo, Wariacje na temat Mozarta na flet solo, III Kwartet smyczkowy „Torture of Love” Allegro moderato-Animato-Fuga Paradiso, Trio C na trzy flety Animato-Sostenuto-Allegro molto. W programie koncertu znalazły się się również: Trzy charakterystyczne utwory na saksofon lub obój solo Burza - Zielone pole - Ryby (według malarstwa Christopha Gabriela) oraz Sonatina na saksofon solo Allegro-Andantino-Allegretto. Wystąpią: Piotr Wysocki (saksofon altowy), Barbara Kamińska (obój), trio fletowe w składzie: Hanna Turonek, Natalia Magdziarz, Łukasz Jankowski, a także kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet: Maksymilian Grzesiak (I skrzypce), Sławomir Talacha (II skrzypce), Elżbieta Porębska (altówka) Marta Ziarko (wiolonczela). Koncert poprowadzi Rafał Stradomski. Artysta przeczyta również fragmenty swojej najnowszej książki Życie seksualne kosmitów. Powieść, której bohaterem jest generał lotnictwa, a przy tym utalentowany pianista i kompozytor, poświęcona została Scarlattiemu, wielkiemu twórcy małych utworów. Cykl imprez „Dziennikarze artystom – artyści dziennikarzom” odbywa się w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wsparcie upowszechniania dorobku kultury w internecie w czasie pandemii koronawirusa. Zapraszamy Serdecznie!

09.06.2020
18:00 - 23:00

DZIENNIKARZE ARTYSTOM – ARTYŚCI DZIENNIKARZOM: Rafał Stradomski – muzycznie i literacko

Koncert utworów i wieczór autorski Rafała Stradomskiego otworzy cykl imprez „Dziennikarze artystom – artyści dziennikarzom” organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Transmisja wydarzenia, które odbędzie się w ramach projektu „Kultura w sieci”, rozpocznie się we wtorek, 9 czerwca, o godz. 18 na portalu sdp.pl.

Rafał Stradomski

(rocznik 1958) to artysta wielu talentów – kompozytor, pianista, pisarz, autor sztuk teatralnych. Kompozycję studiował w warszawskiej Akademii Muzycznej i paryskiej Ecole Normale de Musique. Jest laureatem konkursów m.in. finalistą I Międzynarodowego Konkursu na Kwintet saksofonowy w Paryżu.

W czasie koncertu będziemy mieli okazję wysłuchać światowych prawykonań wielu utworów kompozytora, usłyszymy: Wariacje na temat Scarlattiego na obój albo saksofon solo, II Trio fletowe Bach in memoriam, Scherzo-Variazioni su un tema di Paganini na obój solo, Wariacje na temat Mozarta na flet solo, III Kwartet smyczkowy „Torture of Love” Allegro moderato-Animato-Fuga Paradiso, Trio C na trzy flety Animato-Sostenuto-Allegro molto.

W programie koncertu znalazły się się również: Trzy charakterystyczne utwory na saksofon lub obój solo Burza – Zielone pole – Ryby (według malarstwa Christopha Gabriela) oraz Sonatina na saksofon solo Allegro-Andantino-Allegretto.

Wystąpią:

Piotr Wysocki (saksofon altowy), Barbara Kamińska (obój), trio fletowe w składzie: Hanna Turonek, Natalia Magdziarz, Łukasz Jankowski, a także kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet: Maksymilian Grzesiak (I skrzypce), Sławomir Talacha (II skrzypce), Elżbieta Porębska (altówka) Marta Ziarko (wiolonczela).

Koncert poprowadzi Rafał Stradomski. Artysta przeczyta również fragmenty swojej najnowszej książki Życie seksualne kosmitów. Powieść, której bohaterem jest generał lotnictwa, a przy tym utalentowany pianista i kompozytor, poświęcona została Scarlattiemu, wielkiemu twórcy małych utworów.

Cykl imprez „Dziennikarze artystom – artyści dziennikarzom” odbywa się w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wsparcie upowszechniania dorobku kultury w internecie w czasie pandemii koronawirusa.

Zapraszamy Serdecznie!

Rafał Stradomski – muzycznie i literacko LIVE

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.