podlaskie
Puszcza Białowieska to najdumniejszy z polskich lasów, unikat w skali Europy i Świata. Co konkretnie jednak kojarzy się z tą prastarą puszczą? Czy jedyną jej ozdobą jest kosmaty żubr, ulubieniec producentów różnych trunków? Na czym polega wspaniałość białowieskich lasów i jak najlepiej je poznać? Na te pytania spróbujemy znaleźć wspólnie odpowiedź w trakcie naszych rowerowych wycieczek już we wrześniu. Przed nami pięć ciekawych tras rowerowych przez najpiękniejsze rejony Białowieskiego Parku Narodowego. Pierwszy i ostatni dzień, czyli w środę i niedzielę, to krótkie lokalne eskapady w granicach 35-40 km, zaś w czwartek, piątek i sobotę pozwolimy sobie na nieco dłuższe, całodzienne trasy, co nie oznacza że pokonamy od razu 100 km. Nie same kilometry są najważniejsze!
Puszcza Białowieska to z pewnością przepiękna fauna i flora, które będziemy mieli okazję podziwiać przy okazji wizyt w lokalnych ostojach i zagrodach m.in. żubra czy wilka. Chcąc jeszcze bardziej zagłębić się w tutejszej przyrodzie, posłuchać jej odgłosów, udamy się licznymi szlakami dydaktycznymi przez drewniane kładki i punkty widokowe, aby sprawdzić co w trawie piszczy. Trzeba wiedzieć jednak, że ani żubra, ani wilka nie spotkamy oko w oko, ot tak na wolności. W krajobrazie oprócz przepięknych lasów towarzyszyć nam będą liczne zbiorniki wodne, w tym ostoja ptaków na ogromnym Zalewie Siemianowskim. Podczas wycieczek zobaczymy także wijące się meandry rzeki Narew oraz jej młodszej siostry Narewki. Mijać będziemy liczne rozlewiska i mokradła, na których z pewnością spotkamy żurawie, bociany, a także wiele lotnych drapieżników.
Przemierzając Białowieski Park Narodowy i jego najbliższe okolice z pewnością poznamy różnorodną architekturę, wszak obok naszych rodaków, na obszarach tych nadal zamieszkują Białorusini, Żydzi, katolicy i prawosławni. Oprócz więc starych drewnianych zabudowań zobaczymy także przecudne kościółki, kolorowe cerkwie i meczety. Odnajdziemy skrywające się w lesie cmentarze ewangelickie, jak i kirkuty. Pełen obraz tutejszej architektury i krajobrazu przybliżą nam skanseny jak m.in. Budownictwa Drewnianego Ludności Ruskiej Podlasia, Zagroda Stefana, Sioło Budy oraz żywy Szlak Otwartych Okiennic.
Szczegółową ofertę wysyłamy na maila:
Kontakt: gr3miasto@gmail.com
Zapisy tylko do 25 lipca 2021 !
Informacje pochodzą ze strony https://www.facebook.com/events/s/puszcza-bia%C5%82owieska-na-rowerze/535073414303909/

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.