Od 3 września 2020 roku wszystkich miłośników sztuki współczesnej zapraszamy na wystawę poświęconą twórczości Andrzeja Biernackiego (rocznik ’58). Treść ekspozycji obejmować będzie całe spectrum jego bogatej działalności, począwszy od malarstwa, a skończywszy na aktywności związanej z krytyką artystyczną i publicystyką, które stanowią dodatkowy, jakże ważny przedmiot dociekań malarza.

Andrzej Biernacki studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Po ukończeniu studiów z wyróżnieniem objął stanowisko asystenta w pracowni profesora Jacka Sienickiego. Następnie został samodzielnym wykładowcą w pracowni rysunku na Wydziale Rzeźby stołecznej ASP. Lata 90. aż do chwili obecnej upłynęły artyście nie tylko pod znakiem własnej twórczości, lecz także prężnego działania w obrębie prowadzonej przez siebie Galerii Browarna w Łowiczu. Ponadto Andrzej Biernacki to również artysta piszący, który od wielu lat zajmuje się komentowaniem artystycznej rzeczywistości. Ten aspekt działalności malarza zostanie z kolei zaprezentowany w publikacji towarzyszącej wystawie.

Serdecznie zapraszamy!

Data otwarcia wystawy: 3 września 2020 (czwartek)
Czas trwania wystawy: 3 września – 22 listopada 2020
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Kurator wystawy: Helena Kisielewska
_____________________
▪️Nowe godziny zwiedzania oraz regulamin: https://bit.ly/2ZWgSOI ?
▪️Wystawa czasowa: „Rewizje 4. Wszystko płynie” ? – trwa
▪️Wystawa czasowa: „Historia plakatem pisana” ? od 2.07 – 24.01.2021
▪️Wystawy stałe: przyrodnicza ?, etnograficzna ?, Galeria Malarstwa Polskiego ?

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2683445005278457/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.