Obrazy i dźwięki, filmy i seriale w Internecie, teledyski, vlogi, TikTok, Instagram i YouTube… Jak odnaleźć się w świecie kultury audiowizualnej, dowiemy się podczas warsztatów przeznaczonych dla zorganizowanych grup uczniów w wieku 12-19 lat prowadzonych przez Karola Jachymka.

 

W czasie warsztatów przyjrzymy się rzeczywistości medialnej, zdobywając przy tym umiejętność analizy i krytycznego odbioru nie tylko filmów, ale także innych utworów audiowizualnych.

Udział w zajęciach:
Zajęcia przewidziane są w formie online – nauczyciel i uczniowie uczestniczą w warsztatach indywidualnie w domu lub w szkole. Warunkiem jest posiadanie przez uczestników i uczestniczki odpowiedniego sprzętu: laptopa, smartfona lub tabletu z dostępem do kamery, mikrofonu i Internetu.
Limit miejsc: 25-30 osób
Czas trwania warsztatów: ok. 2,5-3 godzin
Godziny: 11.00-14.00

🔴 Zapisy: https://forms.nina.gov.pl/przewodnik-audiowizualny/
Po potwierdzeniu zapisu, najpóźniej na 1 dzień przed terminem planowanych warsztatów, opiekunowie grup otrzymają link, który umożliwi ich klasie dostęp do zajęć.

🔴 Uwaga! Jedna grupa może zarezerwować maksymalnie 2 warsztaty. Jeden warsztat trwa 3 godziny zegarowe z przerwami i pozwala na opracowanie jednego tematu.

🗓 Proponowane tematy:
✅ Audiowizualność. Zwroty i przełomy
✅ W stronę popkultury
✅ Pośród obrazów
✅ W świecie (nowych) nowych mediów
✅ Między mediami
✅ Czego chcą ekrany?
✅ O dezinformacji
✅ Media wobec stereotypów
✅ W kulturze remiksu
🔴 Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://fina.gov.pl/przewodnik-audiowizualny-online-warsztaty-nie-tylko-filmowe/

🔴 Wszystkie tematy i problemy poruszane podczas zajęć są zgodne z podstawą programową i mogą posłużyć jako rodzaj wstępu i przygotowania do matury lub egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej.

👤 Prowadzący:
Karol Jachymek – kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS. Współtwórca i wykładowca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i biznesowych. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych, komunikacji w (nowych) nowych mediach i trendów w popkulturze. Prowadzi szkolenia dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji medialnej, (pop)kulturowej i filmowej, a także myślenia projektowego i tworzenia innowacji społecznych. Współpracuje m.in. z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Against Gravity, Fundacją Szkoła z Klasą, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Szkolną, Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, KinoSzkołą i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Autor książki „Film – ciało – historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych”.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2777860565870350/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.